به گزارش افکارنیوز،

گزارش اخیر یک نهاد دولتی آلمان درباره موضوع بی‌خانمان‌ها در این کشور نشان می‌دهد که در سال گذشته میلادی حدود ۶۷۸ هزار نفر در آلمان جای ثابتی برای زندگی نداشتند.

اخبار بین الملل- به نوشته شبکه «راشا تودی»، طبق گزارش «انجمن فدرال کمک به افراد بی‌خانمان» آلمان میزان بی‌خانمان‌ها در این کشور اروپایی طی سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، بیش از چهار درصد افزایش یافته است.

بنا بر این گزارش که دوشنبه (دیروز) منتشر شد، ۶۷۸  هزار نفر در آلمان در سال ۲۰۱۸ جای ثابتی برای اقامت و زندگی نداشتند. این رقم در سال ۲۰۱۷ ،  ۶۵۰ هزار نفر بود و محل خواب ۴۱ هزار نفر، خیابان‌های آلمان بوده است.

راشا تودی در گزارش خود می‌نویسد: «یک چهارم رشد اقتصادی اروپا از آن آلمان است و این کشور توسط تک تک رسانه‌ها "موتور محرکه" (اقتصاد اروپا) توصیف شده است اما در پشت این عناوین، بی‌خانمانی در حال افزایش است».

طبق این گزارش، تبعیض و ناعدالتی اقتصادی در آلمان «سر به فلک کشیده است».

انجمن فدرال کمک به افراد بی‌خانمان آلمان به دولت این کشور توصیه کرده که خانه‌های ارزان‌قیمت بیشتری برای اقشار آسیب‌پذیر بسازد.

بنا بر گزارش راشا تودی، «در زمستان سال گذشته (۲۰۱۸) حداقل ۹ نفر از افزاد بی‌خانمان در سرما جان دادند و با توجه به حضور تعداد بیشتری از بی‌خانمان‌ها در خیابان‌ها در سال جاری، امکان تکرار این تراژدی وجود دارد».