به گزارش افکارنیوز،

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه در پارلمان بار دیگر بر خرید همزمان جنگنده اف-۳۵ از آمریکا و سامانه دفاعی اس-۴۰۰ از روسیه تأکید کرد.

اخبار بین الملل - به نوشته خبرگزاری تی آر تی، او گفت که ترکیه بار دیگر خواستار خرید جنگنده اف-۳۵ شده است و آنکارا در ساخت این نوع جنگنده شریک است و توانسته با آمریکا بر سر حل ریشه‌ای پرونده خرید سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ از روسیه به توافق برسد.

اردوغان افزود: «به ترامپ گفتیم که ترکیه بیش از همه کشورها با داعش مبارزه کرده و توانسته‌ایم بیش از ۴۰۰۰ تروریست داعشی را از پا در آوریم.»

رئیس‌جمهور ترکیه در ادامه به شبه‌نظامیان کرد سوریه پرداخت و گفت که روزی نیست که آنها توافق «منطقه امن» در شمال سوریه را زیر پا نگذارند اما همه می‌دانند که ترکیه توانایی مبارزه با آنها را دارد و کار ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه را تمام خواهد کرد.

اردوغان همچنین گفت که برخی کشورها از شبه‌نظامیان کرد سوریه به عنوان اهرم فشار علیه ترکیه بهره می‌برند.

او با دفاع از گروه موسوم به «ارتش ملی سوریه» که عمده اعضای آن را گروهک «ارتش آزاد» تشکیل می‌دهد، مدعی شد که آنها از خاک سوریه دفاع و ارتش ترکیه را در امر مبارزه با تروریسم یاری می‌کنند و نباید به آنها لقب «تروریست» داد.