به گزارش افکارنیوز،

«فردوس عاشق اعوان» معاون ویژه اطلاع رسانی نخست وزیر پاکستان گفت: خارج شدن «نواز شریف» از کشور به بهانه بیماری صرفا برای فرار از زندان بود.

اخبار بین‌الملل- وی تصریح کرد: نخست وزیر سابق پاکستان را برای درمان به انگلیس منتقل کردند ولی از زمانی که به لندن رفته حتی یک گزارش پزشکی از او منتشر نشده است.

فردوس عاشق اعوان گفت: ما از ابتدا می دانستیم که بیماری تنها یک بهانه است و او به همین دلیل حاضر نیست وثیقه لازم را برای خارج شدن از کشور فراهم کند.

معاون ویژه عمران خان با اشاره به خارج شدن «شهباز شریف» همراه برادرش گفت: برای اولین بار در تاریخ پاکستان همراه مریض فردی از کشور خارج شده است که در دادگاه های مختلف پرونده های قضایی او در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: استعفای ناگهانی شهباز شریف از ریاست کمیته نظارت بر اموال عمومی که با سختی فراوان آن را به دست آورده بود نیز تعجب برانگیز است.

مسئول نظارت بر رسانه های پاکستان گفت: تمام تلاش دولت این بود که خارج شدن نواز شریف از کشور بر اساس ضوابطی باشد که او را ملزم به بازگشت کند ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

گفتنی است اخیرا نواز شریف با ادعای بیماری از زندان مرخص شد و سپس علی رغم اصرار دولت برای صدور مجوز خروج با اخذ وثیقه دادگاه عالی پاکستان برای نخست وزیر سابق این کشور مجوز خروج از پاکستان را صادر کرد.

در حال حاضر علاوه بر نواز شریف و برادرش، «حسن نواز و حسین نواز» پسران او نیز در پاکستان تحت تعقیب قضایی هستند ولی به خارج از کشور رفته‌اند.