به گزارش افکارنیوز،

«جان سپکو» سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) در تازه‌ترین گزارش خود خبر داد که در طی 3 ماه گذشته نیروهای امنیتی افغان 30 مرتبه هدف حمله نفوذی قرار گرفتند که در مقایسه با 3 ماه گذشته آن حاکی از افزایش تقریبا دو برابری است.

اخبار بین‌الملل- براساس این گزارش تعداد حملات نفوذی به نیروهای افغان در سال جاری میلادی 49 مورد بود که به کشته و یا زخمی شدن 167 نفر منجر شد.

سیگار افزود که در زمان مشابه سال 2017 میلادی شمار حملات 5 مورد بیشتر بوده که 30 مورد تلفات بیشتر را نیز در پی داشته است.

حملات نفوذی یکی از مهمترین چالش‌های دولت افغانستان و نیروهای خارجی است که تاکنون برای آن راهکاری نیافته‌اند؛ این حملات نه تنها به کشته شدن نظامیان آمریکایی و افغان منجر می‌شود بلکه اعتماد بین این نیروها را نیز از بین می‌برد.

حملات نفوذی به نیروهای امنیتی در مناطق دور افتاده منحصر نمی‌شود و طالبان بارها در پوشش نیروهای افغان مقامات و مسئولین این کشور را نیز هدف قرار داده‌اند.

مهر ماه سال گذشته حمله نفوذی طالبان که یکی از مهمترین حملات نفوذی این گروه از سال 2001 محسوب می‌شود ژنرال «عبدالرازق اچکزی» فرمانده قدرتمند پلیس ولایت «قندهار» کشته و یک ژنرال آمریکایی نیز زخمی شد.