به گزارش افکارنیوز،

«فضل الرحمان» رئیس حزب جمعیت علمای اسلام پس از دوبار شکست در تحت فشار قرار دادن دولت پاکستان بازهم رایزنی خود با احزاب اپوزیسیون را از سر گرفت.

اخبار بین‌الملل- گزارش ها حاکی است رئیس حزب جمعیت علمای اسلام روز گذشته با «بلاول بوتو زرداری» رئیس حزب مردم و «احسن اقبال» عضو ارشد حزب نواز رایزنی کرد.

وی از سران دو حزب مردم و نواز خواست برای اقدامی مشترک علیه دولت اسلام آباد متحد شده و بازهم جلسه ای را با حضور تمام احزاب اپوزیسیون برگزار کنند.

فضل الرحمان در این خصوص گفت: ما برای اقدام علیه دولت اسلام آباد با تمام گروه های اپوزیسون مشورت خواهیم کرد.

این درحالی است که دو حزب مردم و نواز به دلایل مختلف حاضر به همراهی با فضل الرحمان نشدند و اعتصاب های خیابانی گذشته او با شکست مواجه شد.

دو حزب مردم و نواز تاکید کرده بودند حاضر به همراهی در اعتراضاتی که نتیجه آن و هدف اعتراض کنندگان در آن مشخص نیست حضور نخواهند داشت.

فضل الرحمان که از سال ها پیش با عمران خان رقابت سیاسی دارد در انتخابات سال گذشته به سختی شکست خورد ولی اخیرا به بهانه ناکام شدن دولت در سیاست های اقتصادی طرفداران خود را به خیابان های اسلام آباد کشاند.

شرکت کنندگان در اعتصابات فضل الرحمان پس از 14 روز حضور در خیابان های اسلام آباد بدون دست یافتن به اهداف خود بازگشتند.

فضل الرحمان استعفای فوری عمران خان را هدف اصلی خود از اعتراضات عنوان کرده بود ولی دولت اسلام آباد با خواسته وی به صراحت مخالفت کرد.