به گزارش افکارنیوز،

«مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن یکشنبه (دیروز) وارد صنعا شد تا دیدارهایی با مقامات یمنی از جمله سران انصارالله داشته باشد و شیوه اجرای توافق استکهلم درباره «الحدیده» را پیگیری کند.

اخبار بین‌الملل- در همین زمینه خبرگزاری «آناتولی» به نقل از منابع آگاه نوشت، میان سران انصارالله و مارتین گریفیتس تنش به وجود آمده است.

این خبرگزاری گزارش داد، سران انصارالله از قدردانی گریفیتس از «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی در شورای امنیت (در جمعه گذشته) به دلیل آنچه تلاش‌ها در راستای صلح خوانده شده، ابراز ناخرسندی کرده‌‎اند.

آناتولی ادامه داد، انصارالله همچنین از گزارش «اورسولا مولر» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه به شورای امنیت درباره وضعیت انسانی در یمن ابراز ناخرسندی کرده‌اند؛ گزارشی که در آنها انصارالله متهم به «غارت کمک‌ها و ممانعت از اجرای نیمی از طرح‌های سازمان‌های بشردوستانه و غیره» شده بود.

گریفیتس مهرماه امسال نیز به صنعا سفر و با «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی و برخی دیگر از مقامات دولت نجات ملی یمن دیدار کرد.

گریفیتس شامگاه جمعه (۱ خرداد) گفت که حملات هوایی ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن طی دو هفته اخیر ۸۰ درصد کاهش داشته است.وی ادامه داد: «کاهش صدای جنگ [در یمن] دلیلی است بر وجود دورنمایی برای صلح در بین طرف‌های درگیر در یمن».

«منصور العتیبی» سفیر و نماینده دائم کویت در سازمان ملل هم جمعه شب گذشته اعلام کرد که کشورش آمادگی دارد تا از طرف‌های یمنی برای برگزاری مذاکره جهت رسیدن به حل نهایی بحران، میزبانی کند.