به گزارش افکارنیوز،

گروه‌های ملی و اسلامی در فلسطین از تمامی مردم خواستند در اعتراضات "روز خشم" که ساعت ۱۱ و نیم به وقت فلسطین در کرانه باختری آغاز می‌شود حضور فعال داشته باشند.

اخبار بین‌الملل-این اعتراضات در محکومیت سیاست‌های آمریکا علیه مردم فلسطین برگزار می‌شود. آمریکا اخیرا اعلام کرد که شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین قانونی است.

این گروه‌ها نسبت به تلاش‌های صورت گرفته برای الحاق و مصادره اراضی الاغوار برای ممانعت از تشکیل کشور فلسطین هشدار دادند و بر پایداری مردم در برابر اشغالگران اسرائیلی تأکید کردند.

آن‌ها بر پایبندی به حقوق مردم فلسطین درباره بازگشت آوارگان، حق تعیین سرنوشت و تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس تأکید کردند.

منیر الجاغوب، سخنگوی کمیته تنظیم تظاهرات در جنبش فتح اعلام کرد که طرحی در تمامی مناطق برای مقابله با سیاست‌های آمریکا و اسرائیل ارائه شده است.

همزمان با روز خشم در کرانه باختری کمیته پیگیری اعتراضات وابسته به گروه‌های ملی و اسلامی از مردم فلسطین خواست در تظاهرات گسترده ظهر امروز(سه‌شنبه) در مقابل مقر سازمان ملل در غزه نیز شرکت کنند.

طی روزهای گذشته تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان به شهروندان فلسطینی به ویژه در شهر الخلیل افزایش یافته است. روز یکشنبه تعداد زیادی از شهرک‌نشینان به مرکز شهر الخلیل حمله کردند و ساکنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند که موجب زخمی شدن تعدادی از آن‌ها شد.