به گزارش افکارنیوز،

بعد از احداث پایگاه هوایی جدید ارتش روسیه در شمال شرقی سوریه، یگان‌های هوایی روس حاضر در این کشور محوطه گشت‌زنی خود در این مناطق را گسترش دادند.

اخبار بین‌الملل- «الکسی ترِفیلوف» فرمانده اسکادران بالگردهای «می-35» می‌گوید خلبان‌های نظامی روس با گسترش محوطه پرواز خود بر فراز سوریه، مناطق بیشتری را در شمال و شمال شرقی این کشور تحت پوشش گشت‌زنی خود قرار دادند.

به نوشته خبرگزاری «تاس» خدمه بالگردهای نظامی روسیه در گفت‌وگو با خبرنگاران در شمال سوریه، گفتند که ماموریت آنها نه تنها حمایت از یگان‌های پلیس نظامی در مرز ترکیه- سوریه است بلکه شامل تامین امنیت نقاط توزیع کمک‌های بشردوستانه در استان‌های حلب و حسکه نیز می‌شود.

ترفیلوف با بیان اینکه در حال حاضر هواپیماهای روسی بیشتر در شمال سوریه پرواز می‌کنند، توضیح داد:‌«ما پروازهایی در ارتفاع بسیار پایین انجام می‌دهیم و مناطق مسکونی را دور می‌زنیم، همچنین ما آماده‌ایم ماموریت‌های رزمی را در هر زمانی از روز یا شب انجام دهیم. ما دقت زیادی برای دوری کردن از مراکز تجمع مردم انجام می‌دهیم».

بر این اساس، خلبان‌های روس ملزم هستند در برخی مناطق به دلایل امنیتی در ارتفاع 30 یا 50 متری از سطح زمین پرواز کنند.

«آرتم سولوویوف» خلبان بالگرد «می-8» نیروهای روس نیز اظهار داشت روزانه دو یا سه فروند از این بالگردهای نظامی بر فراز مناطقی از شمال سوریه با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت و در ارتفاع بسیار پایین پرواز می‌کنند.

هر کدام از این ماموریت‌های گشت هوایی معمولا دو ساعت طول می‌کشند که در آن خلبان‌های روس مناطق نزدیک به رودخانه فرات و نیروگاه‌های «برق-آبی» سوریه را پوشش می‌دهند.

دو هفته پیش بود که وزارت دفاع روسیه از تأسیس پایگاه هوایی جدیدی در در شهر «قامشلی» واقع در استان «حسکه»، مخصوص عملیات بالگردهای ارتش این کشور خبر داد.