به گزارش افکارنیوز،

«صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت با ارسال تلگرافی به «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، خرسندی خود از گردهم‌آیی ورزشی و برادرانه در بیست‌ و چهارمین دور رقابت‌های فوتبال جام کشورهای عربی موسوم به «خلیجی ۲۴» به میزبانی دوحه را تبریک گفت.

اخبار بین‌الملل- بنابر گزارش خبرگزاری کویت(کونا)، امیر کویت در نامه خود آورده است: «این گردهم‌آیی برادرانه یکی از گام‌های مورد نظر در مسیر درست برای احیای وحدت شورای همکاری خلیج (فارس)، تقویت پیوندهای برادری و احیای نزدیکی بین ملت‌ها و کشورهای عضو این شورا برای تکمیل مسیر همکاری در زمینه‌های مختلف و نیز حفظ دستآوردهای شورا و اتحاد آن است.»

امیر قطر روز سه‌شنبه (دیروز) بیست‌ و چهارمین دور رقابت‌های فوتبال جام کشورهای عربی موسوم به «خلیجی ۲۴» را با حضور تیم‌های عربستان، امارات و بحرین افتتاح کرد.

سه کشور عضو شورای همکاری خلیج‌ فارس(عربستان، امارات و بحرین) به اضافه مصر از خرداد سال ۱۳۹۶ روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و تمامی گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی را به روی این کشور بسته‌اند.

از جمله خواسته‌های این کشورها برای ازسرگیری روابط با قطر، کاهش روابط دوحه با ایران و قطع حمایت از حماس و اخوان‌المسلمین است.

امیر کویت از ابتدای بروز بحران در روابط بین این کشورها تلاش‌های خود را به منظور آشتی دادن بین این کشورها آغاز کرده اما تا کنون نتیجه‌ای نداشته است.