به گزارش افکارنیوز،

بر اساس اطلاعات کتاب جدیدی که بر مبنای مصاحبه‌ با دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا، نگاشته شده، ترامپ ادعا کرده اگر در زمان اوباما جنگی میان آمریکا و کره شمالی درمی‌گرفت، ۱۰۰ میلیون نفر کشته می‌شدند.

اخبار بین الملل- ترامپ این اظهارات را در کاخ سفید طی دیدار ژانویه ۲۰۱۹ با «داگ وید»، نویسنده نیویورک تایمز و مشاور مشهور دو رئیس جمهور آمریکا، بیان کرده است.

کتاب جدید داگ وید با نام «درون کاخ سفید ترامپ: داستان واقعی ریاست‌جمهوری وی»، روز سه‌شنبه به چاپ رسید.

ترامپ: جنگ اوباما با کره شمالی، ۱۰۰ میلیون کشته بر جای می‌گذاشت

وید نوشت در طول این مصاحبه، ترامپ بر این باور خود تأکید کرد که اگر اوباما در قدرت می‌ماند، به جنگ با کره شمالی می‌رفت. ترامپ گفت: «و من همچنین فکر می‌کنم که ممکن بود ۳۰ تا صد میلیون نفر کشته شوند.»

ترامپ برخی از نامه‌هایی را که «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی برای او نوشته بود به وید نشان داد. بنابر نوشته‌های وید، رهبر کره شمالی، روشن ساخته بود که رسماً به دنبال خاتمه جنگ ۱۹۵۰ تا ۵۳ کره است؛ جنگی که با آتش‌بس پایان یافت نه پیمان صلح.

در بخش دیگری از این گفت‌وگو، ترامپ از نحوه پوشش رسانه‌ها از نخستین دیدار وی با کیم در سنگاپور در ژوئن ۲۰۱۸، انتقاد کرد و گفت که این دیدار به منزله تسلیم بیش از حد به تصویر کشیده شد.

وی در این باره گفت: «و در حقیقت، ما هیچ اقدام غیرقابل برگشتی انجام ندادیم. لغو رزمایش‌های [مشترک آمریکا با کره جنوبی] به ذخیره میلیون‌ها دلار منجر شد و ما می‌توانیم هر زمان که بخواهیم، آن‌ها را از سر بگیریم؛ بنابراین چه تسلیمی؟ ما تحریم‌های شدیدی علیه آن‌ها وضع کردیم. این تحریم‌ها همچنان به قوت خود باقی است.»