به گزارش افکارنیوز،

در حالی که حماس هفته جاری در پاسخ مکتوب پنج صفحه‌ای از موافقت خود با برگزاری انتخابات خبر داد، یکی از اعضای فتح از شرط جدید « محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان خبر داد.

اخبار بین‌الملل-بر اساس گزارش روزنامه «عربی 21»، «عبدالله عبدالله» از اعضای ارشد فتح اعلام کرد، عباس در پیامی که به وسیله «حنا ناصر» رئیس کمیته مرکزی انتخابات فلسطین برای حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی فرستاده، اعلام کرده است، رؤسای لیست‌های انتخاباتی باید تعهد کامل به سازمان آزادیبخش فلسطین و برنامه سیاسی آن داشته باشند.

 این روزنامه در ادامه به نقل از یک مقام فلسطینی اعلام کرد، تصمیم برگزاری انتخابات پس از فشارهای بین‌المللی و منطقه‌ای به تشکیلات خودگردان و حماس گرفته شده است.

این مقام مسؤول گفت: اتحادیه اروپا رسما از محمود عباس درخواست برگزاری انتخابات کرده است.

در ادامه این گزارش آمده، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز نامه‌ای برای رئیس تشکیلات خودگردان فرستاده و وی را به برگزار انتخابات با توافق تمامی طرف‌های فلسطینی تشویق کرده است.

این مقام مسؤول همچنین اعلام کرد، کشورهای عربی میان اتحادیه اروپا و جنبش حماس نقش میانجی داشته‌اند و با فشار بر حماس، این جنبش را به تسهیل اجرای انتخابات سوق داده‌اند.

حماس در پاسخ خود بر ضرورت برگزاری انتخابات عمومی (ریاستی، شورای قانونگذاری و مجلس ملی) و اهمیت برگزاری نشست مقدماتی با هدف تکمیل گفت‌وگوها تأکید کرد .