"خلف الحبتور" بازرگان اماراتی بار دیگر از کشورهای عربی خلیج فارس خواست که با رژیم صهیونیستی روابطی علنی داشته باشند.

اخباربین الملل -  وی گفت که کشورهای عربی خلیج فارس باید در عرصه سیاسی و اقتصادی از اسرائیل استفاده کنند.

الحبتور با بیان اینکه اعراب و یهود با هم پسر عمو هستند گفت: این حماقت است که ما با یکدیگر بجنگیم.

این دومین بار است که الحبتور خواستار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی می‌شود. وی پیش از این نیز با به اشتراک گذاشتن یک ویدئوی ضبط شده گفت: ما خواهان صلح با اسرائیل هستیم حتی اگر اسرائیل مخالف آن باشد.

الحبتور پیش از این نیز از آنچه آن را دموکراسی واقعی در اسرائیل نامیده بود تمجید کرد. اظهارات این بازرگان اماراتی همسو با مواضع ابوظبی در قبال رژیم صهیونیستی است. اخیرا مقامات اماراتی سفرهایی به سرزمین‌های اشغالی داشته‌اند و این در حالی است که مقامات رژیم صهیونیستی نیز به امارات سفر کرده‌ و نشست‌هایی بین دو طرف برگزار شده است.

از سوی دیگر عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات بر آنچه حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود در برابر ایران و حزب الله خواند، تاکید کرده است.

و خبر دیگر اینکه 30 شخصیت از 15 کشور عربی با هدف گسترش عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به صورت مخفیانه در نشستی در لندن شرکت کرده‌اند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که این نشست در هتلی در لندن و برای بحث و گفت‌وگو درباره روابط با رژیم صهیونیستی و محکومیت جنبش تحریم اسرائیل موسوم به "بی دی إس" برگزار شده است.

شرکت کنندگان در این نشست در تشکیل مرکز موسوم به شورای تکامل و به هم پیوستگی منطقه ای برای سازش و دوستی با رژیم اسرائیل نقش داشته اند.