به گزارش افکارنیوز،

«مولود چاووش‌اوغلو»، وزیر امور خارجه ترکیه می‌گوید دولت فرانسه به آرزوی خود که تشکیل دولت تروریست در شمال سوریه بود، نرسید.

اخبار بین الملل - چاووش‌اوغلو پنجشنبه (هفتم آذر) به اظهارات اخیر «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه واکنش نشان داد و او را حامی تروریسم دانست.

به گزارش شبکه «تی‌آرتی»، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: «ماکرون می‌خواست دولت تروریست (در شمال سوریه) ایجاد شود ولی با عملیات "چشمه صلح"، این آرزویش برباد رفت».

رئیس جمهور فرانسه امروز پنجشنبه طی کنفرانس خبری با دبیر کل ناتو در پاریس، از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه انتقاد کرد و گفت: «ترکیه نمی‌تواند انتظار همبستگی متحدان ناتو را داشته باشد و در همان حال، به سوریه حمله کند».

ترکیه از ۱۷ مهر عملیاتی نظامی موسوم به «چشمه صلح» علیه شبه نظامیان کُرد مورد حمایت آمریکا که از نظر آنکارا «تروریست» و شاخه سوریه گروهک «پ.ک.ک» هستند، آغاز کرد.

اختلاف ترکیه و آمریکا بر سر این عملیات بعد از یک هفته تنش و تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه آنکارا، منجر به توافق بین این دو کشور در شمال شرق سوریه شد و آمریکا متعهد شد در قبال توقف این عملیات، از شبه‌نظامیان تحت حمایت خود بخواهد از منطقه امن مورد نظر ترکیه عقب‌نشینی کنند.