به گزارش افکارنیوز،

دیدار «اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان با همتای آمریکایی خود در پایگاه بگرام با انتقاد تند اعضای مجلس نمایندگان افغانستان روبرو شد و نمایندگان مجلس خواستار عذرخواهی رییس جمهور از مردم این کشور شدند.

اخبار بین‌الملل«بالقیس روشن» نماینده مردم فراه گفت: آمریکایی‌ها بدون گذرنامه و روادید وارد افغانستان می‌شوند و مقامات افغان را برای دیدار احضار می‌کنند که با این اوضاع استقلال افغانستان فقط یک ادعا است.

وی افزود: رفتن اشرف غنی به پایگاه بگرام برای خوش آمدگویی به ترامپ ، توهین به مردم افغانستان است و او باید از مردم عذرخواهی کند.

این نماینده افغان گفت: اگر اشرف غنی افغانستان را فروخته است پس چرا عوام فریبی می‌کند و به جنگ در این کشور پایان نمی‌دهد.

«علی اکبرجمشیدی» نماینده دایکندی نیز گفت: واقعیت‌های موجود را همه مردم افغانستان به خوبی می‌دانند، اما رییس جمهور نباید احساسات ملی را با رفتن به پایگاه بگرام خدشه دار می‌کرد.

وی گفت: مقامات افغان نباید مردم افغانستان را نزد جهانیان سرافکنده کنند.

جمشیدی ضمن قدردانی از حضور نیافتن پنج سال قبل «حامد کرزی» رییس جمهور سابق افغانستان در پایگاه نظامی بگرام برای دیدار با اوباما از هیات رییسه مجلس مجلس خواست تقدیرنامه‌ای به حامد کرزی اهدا کند.

سفر شبانه و غیرمنتظره ترامپ به پایگاه بگرام و حضور یافتن اشرف غنی در این پایگاه آمریکایی‌ها موجی از اعتراض‌های را بین چهره‌های سیاسی افغانستان برانگیخته است.

«شفیق همدم» مشاور سابق ناتو در افغانستان نیز امروز در پیامی اعلام کرد: ایستادن رییس جمهور افغانستان در میان نظامیان آمریکایی و در پشت سر ترامپ مغایر با عرف دیپلماتیک و فرهنگ افغان‌ها است.