به موازات شدت گرفتن تحرکات انتخاباتی نامزدهای دو انتخابات ریاست‌جمهوری و میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در سال ۲۰۲۰، یک رسانه آمریکایی گزارشی درباره این دو انتخابات و نامزدهای احتمالی پیروز منتشر کرده است.

اخبار بین الملل- پایگاه «پالیتیکو» در صفحه «پیش‌بینی انتخاباتی ۲۰۲۰» خود سه احتمال را درباره انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) منتشر کرده است؛ انتخاباتی که در ان علاوه بر تعیین تکلیف رئیس‌جمهور بعدی این کشور، قرار است همه اعضای مجلس نمایندگان و ۳۳ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی مجلس سنا مورد انتخاب مردم قرار گیرند.

پالیتیکو در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری نوشته است که حتی اگر ترامپ در قیاس با انتخابات دوره پیش ۳۶ رأی ایالتی را هم از دست بدهد، باز می‌تواند پیروز شود، با این حال «محبوبیت پایین او این انتخابات را به یک بازی شیر یا خط تبدیل می‌کند».

ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ توانسته بود از مجموع ۵۳۸ رأی ایالتی (الکترال)، ۳۰۴ رأی را کسب کند و «هیلاری کلینتون» با ۲۲۷ رأی ناکام بزرگ انتخابات ریاست جمهوری شد.

طبق تخمین پالیتیکو، دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ سنا کار سختی در کسب اکثریت این مجلس خواهند داشت، اما احتمالا اکثریتشان در مجلس نمایندگان را حفظ خواهند کرد. این پایگاه همچنین نوشته است که در انتخابات سال آینده، احتمالا اکثر فرمانداران همچنان جمهوری‌خواه باشند.

این رسانه آمریکایی، گزارش مندرج در صفحه «پیش‌بینی انتخاباتی ۲۰۲۰» را طبق بررسی آخرین نتایج انتخابات‌ها در حوزه‌های مختلف کشور، روندهای ثبت‌نام رأی‌دهندگان و داده‌های جمع آوری شده در نظرسنجی‌های مختلف به روزرسانی می‌کند.

در انتخابات قبلی میان‌دوره‌ای آمریکا، حزب دموکرات توانست با ۲۳۳ کرسی در برابر ۱۹۷ کرسی حزب دموکرات، اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا را به دست آورد.

در انتخابات قبلی سنای آمریکا اما این حزب جمهوری‌خواه بود که از مجموع ۱۰۰ کرسی این مجلس، با کسب ۵۳ کرسی اکثریت را کسب کرد و دموکرات‌ها ۴۷ کرسی به دست آوردند.