به گزارش افکارنیوز،

«زلفی بخاری» معاون ویژه عمران خان ضمن ملاقات با «محمد بن عبدالرحمان» معاون نخست وزیر قطر از پیشرفت چشم گیر سطح روابط تجاری میان دو کشور خبر داد.

اخبار بین‌الملل- وی تصریح کرد: طی یک سال اخیر حجم روابط تجاری میان دو کشور 63 درصد افزایش داشته است و قطری ها علاقه زیادی برای سرمایه گذاری در پاکستان دارند.

بخاری افزود: به زودی کنسولگری قطر در شهر پیشاور پاکستان نیز راه اندازی می شود و مردم ایالت خیبرپختونخوا می توانند از این نمایندگی ویزای قطر دریافت کنند.

وی گفت: دولتمردان قطر که در تلاش هستند تا میزبانی شایسته ای در جام جهانی فوتبال پیش رو داشته باشند نیروی کار مورد نیاز خود را از پاکستان تامین خواهند کرد.

معاون ویژه عمران خان اضافه کرد: ما هر گونه کمکی که در توان داشته باشیم را به دولت قطر انجام خواهیم داد تا به خوبی وظیفه میزبانی این رویداد بزرگ ورزشی را انجام دهند.

وی تاکید کرد: دو کشور تمایل دارند حجم روابط تجاری و استراتژیک را افزایش دهند و ممکن است به زودی هزاران پاکستانی دیگر برای کار راهی کشور قطر شوند.

گفتنی است پس از تحت فشار گرفتن قطر توسط دولت سعودی روابط میان این کشور با پاکستان افزایش یافته است و قطر برای ساخت و سازهای مورد نیاز برای میزبانی جام جهانی برای 100 هزار پاکستانی ویزا صادر کرده است.