به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه فشارهایش علیه روند استیضاح او در کنگره این کشور، دموکرات‌ها را «حقه‌باز» خواند و تلویحا تهدید کرد که برای توقف استیضاح به دادگاه عالی آمریکا متوسل شود.

اخبار بین‌الملل- ترامپ امروز در توییترش نوشت: «همین حالا وارد بریتانیا شدم و دارم به سوی لندن می‌روم تا در نشست‌های فردای ناتو شرکت کنم. قبل از ورودم، گزارش جمهوری‌خواهان در خصوص حقه‌ استیضاح را خواندم. کارتان فوق‌العاده بود! چپ رادیکال (در موضوع استیضاح) هیچ چیزی در دستش نیست. متن مکالمه‌هایم (با رئیس‌جمهور اوکراین ) را بخوانید. اصلا نباید اجازه (مطرح شدن استیضاح در کنگره) داده می‌شد. آیا ما می‌توانیم برای توقف آن به دادگاه عالی برویم؟».

توئیت تهدید ترامپ در شرایط منتشر شده که در آستانه نهایی شدن گزارش کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا درباره تحقیقات استیضاح رئیس‌جمهور، جمهوری‌خواهان حامی او یک گزارش ۱۲۳ صفحه‌ای منتشر کرده و در آن اتهام‌‌های دموکرات‌ها در خصوص رسوایی «اوکراین‌گیت» را قویا رد کرده‌اند.

تهدید ترامپ درباره احتمال توسلش به دادگاه عالی آمریکا در شرایطی مطرح شده که با توجه به ترکیب اکثریت قضات حامی جمهوری‌خواهان در برابر قضات دموکرات، او از شانس جلب حمایت عالی‌ترین دادگاه این کشور برخوردار است. در حال حاضر از مجموع ۹ قاضی دادگاه عالی آمریکا، پنج تن از قضات دارای افکار محافظه‌کار و نزدیک به جمهوری‌خواهان هستند و چهار قاضی افکار لیبرال و نزدیک به دموکرات‌ها دارند.