به گزارش افکارنیوز،

"دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در تفسیر نظریه مطرح شده از سوی " ولادیمیر زلنسکی " رئیس جمهوری اوکراین در این باره که وضعیت پیرامون شبه جزیره کریمه می‌تواند در چارچوب مذاکراتی سه جانبه بین روسیه،اوکراین و آمریکا بررسی شود، تاکید کرد، همانطور که بارها از سوی مقامات مسکو اعلام شده، بررسی وضعیت کریمه با کی‌یف غیرممکن است.

اخبار بین‌الملل- پسکوف گفت: «در رابطه با این نظریه، کرملین هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد، برای اینکه بررسی وضعیت کریمه غیرممکن است و این موضع گیری بارها و در سطوح مختلف اعلام شده است.»

سخنگوی کرملین در پاسخ به این سئوال که اگر زلنسکی در جریان دیدار دوجانبه خود با "ولادیمیر پوتین" در حاشیه نشست سران "گروه نرماندی" چنین مسئله‌ای را مطرح کند، واکنشرئیس جمهوری روسیه چه خواهد بود؟ افزود: «مسلماً پاسخ ولادیمیر پوتین به چنین سئوالی، مانند برخورد همیشگی رئیس جمهور با چنین مسائلی، شفاف، قاطع، سازنده و کاملاً جامع خواهد بود.»

پسکوف درباره این مسئله که واکنش پوتین به بررسی احتمالی مسئله تعلق شبه جزیره کریمه در نشست سران گروه نرماندی نیز یادآور شد: «واکنش رئیس جمهوری روسیه به این مسئله به این بستگی ندارد که این موضوع در چه نشست، به چه شکل و در چه ترکیبی مطرح شود. ضمن اینکه طرح این مسئله منجر به آن خواهد شد که نشست سران چهارجانبه نرماندی در پاریس بدون نتیجه به پایان برسد.»  

رئیس جمهوری اوکراین روز گذشته (دوشنبه) در پیام ویدئویی اعلام کرد که مقامات کی‌یف آمادگی دارند تا وضعیت پیرامون شبه جزیره کریمه رادر ترکیب مذاکرات سه‌جانبه روسیه -اوکراین-آمریکا، بررسی کنند.

"ولادیمیر زلنسکی" همچنین تاکید کرد که مذاکره با ولادیمیر پوتین درباره حل و فصل مناقشه در دونباس بسیار ضروی است، برای اینکه بدون گفت‌وگو با پوتین، حرکت واقعی در این زمینه غیرممکن خواهد بود.

وی در عین حال ابراز اطمینان کرد که در نشست مورد انتظار رهبران کشورهای گروه نرماندی (روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین) که قرار است در تاریخ 9 دسامبر (18 آذر ماه) در پاریس انجام شود، «هیچ خیانتی» به ملت اوکراین رخ نخواهد داد.