به گزارش افکارنیوز،

دادگاه تجدید نظر آمریکا در پی اعلام حکمی، شکایت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از دو نماینده مجلس را رد و اعلام کرد ممنوعیتی برای استعلام حساب ترامپ از دو بانک خارجی وجود ندارد.

اخبار بین الملل -ترامپ قصد داشت با این شکایت جزئیات حساب خود در دو بانک خارجی، از جمله بانک دویچه را مخفی نگه دارد، که البته موفق نبود و به زودی جزئیات این حساب‌ها به دست کمیته‌های ذی‌ربط مجلس نمایندگان خواهد رسید. به نظر می‌رسد، ترامپ  در دادگاه عالی آمریکا درخواست تجدید نظر دهد.

گفتنی است، درخواست دو نماینده برای دریافت جزئیات بانکی در ماه سپتامبر و پیش از شروع روند استیضاح صادر شد. اوکراین گیت پرونده‌ای است که ترامپ در آن متهم به سوء استفاده از قدرت ریاست جمهوری است. حامیان استیضاح بر این باورند ترامپ زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را برای تحقیق درباره فساد پسر بایدن در این کشور تحت فشار قرار داده است، بر اساس گفته مخالفان ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به زلنسکی هشدار داده در صورت امتناع از دستور وی، کمک‌های نظامی به اوکراین را تعلیق خواهد کرد.

مجلس نمایندگان اعلام کرده است  ترامپ در صورت تمایل می‌تواند در جلسات استماع شرکت و از خود دفاع کند. وی، اما این درخواست را رد کرده و در عین حال گفته است وزیر خارجه‌اش می‌تواند در این جلسات شرکت کند. زلنسکی روز دوشنبه و در مصاحبه با نشریه تایم، تمام اتهامات مرتبط با ترامپ را رد کرده  و مدعی شد «بده و بستانی» با ترامپ در کار نبوده است.