به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر،شکست مجدد رژیم بحرین در گفتگو با گروههای مخالف، ادامه اعتراضات مسالمت آمیز مردمی با وجود حاکم بودن فضای خفقان و ارعاب و افشای اتاق ویژه شکنجه معترضان در بیمارستان منامه از جمله خبرهای مربوط به بحرین است.


جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین، با جمع آوری و ثبت شهادتهای برخی مجروحان در جریان اعتراضاتی که از ۱۴ فوریه سال گذشته میلادی آغاز شده است، از کشف اتاق ویژه شکنجه در بیمارستان السلمانیه منامه خبر داد.

نمایندگانی از این جمعیت با مجروحان پس از آزادی آنها دیدار کردند، این افراد بیش از سه ماه و نیم در بازداشتگاه آل خلیفه در داخل بیمارستان السلمانیه(بیمارستان اصلی وابسته به رژیم) بازداشت بودند.

جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین از یک پزشک مستقل برای افشای تعداد مجروحان و تشریح رنجها و مشکلات آنها در طول دوره بازداشت توسط دستگاههای امنیتی آل خلیفه کمک گرفته است.

به گفته اعضای این جمعیت، نیروهای امنیتی آل خلیفه در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز از گلوله های پلاستیکی، گاز اشک آور، گازهای سمی، بمبهای صوتی و گلوله های ساچمه ای و گلوله های واقعی استفاده کرده اند.

یکی از مجروحان به اعضای این جمعیت گفته است من در طبقه چهارم بیمارستان السلمانیه بودم، وقتی به طبقه ششم منتقل شدم، مورد بدرفتاری و توهین قرار گرفتم در حالی که دستان و چشمانم بسته و بر روی تخت بودم، نیروهای امنیتی آل خلیفه از کلمات توهین آمیز علیه شیعه و فحاشی ابایی نداشتند و به شکنجه من دست زدند.

یکی دیگر از مجروحان در توضیحات خود به اعضای جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین فاش کرد یکی از اتاقهای بیمارستان السلمانیه به اتاق ویژه شکنجه مخالفان تبدیل شده بود.

شکست طرح مذاکره رژیم آل خلیفه با گروههای مخالف

نبیل الحمر مشاور مطبوعاتی دیکتاتور بحرین فاش کرد هیچ تدابیری برای گفتگو میان دولت و مخالفان برای خروج از بحرانی که بحرین با آن روبرو است، وجود ندارد.

بر اساس گزارش الشرق الاوسط، الحمر گفت تماسهایی در برهه اخیر با طرفهایی از مخالفان با هدف ایجاد زمینه مناسب برای گفتگوی فراگیر با هدف خروج از بحران برقرار شد، اما آنچه مخالفان مطرح می کنند، به این مسئله کمک نمی کند.

از سوی دیگر شبکه العربیه در ادامه تلاشهای خصمانه علیه اکثریت ملت بحرین، به تبلیغ گسترده ادعاهای جدید دیکتاتور این کشور و آنچه وی اصلاحات در بحرین خواند، پرداخت.

توجیه شکنجه و قتل روزنامه نگار بحرینی

خبر دیگر اینکه، دادستانی کل آل خلیفه، شکنجه و قتل " عبدالکریم فخراوی " فعال و روزنامه نگار بحرینی به دست نیروهای امنیتی را توجیه کرد.

به گزارش مهر به نقل از العالم، دادگاه عالی جنایی بحرین محاکمه دو نفر از نیروهای امنیتی را در ارتباط با پرونده شکنجه عبدالکریم فخراوی تا حد مرگ، به نهم آوریل موکول کرد.

دادستانی کل در توجیه این جنایت، اعلام کرد این دو نیروی امنیتی هنگام انجام مأموریت بدون قصد قبلی فخراوی را مورد ضرب و شتم قرار دادند، و طبق گزارش پزشکی قانونی فخراوی درنتیجه ضربات وارد شده کشته شد.


با این حال " فاطمه ضیف " وکیل خانواده این شهید بحرینی، خواستار دریافت فهرست اسامی زندانیان هم سلولی فخراوی برای شنیدن شهادت آنها در دادگاه شد.


بر اساس گزارش کمیته حقیقت یاب بحرین به ریاست بسیونی، عبدالکریم علی احمد فخراوی پس از انتقال از زندان دستگاه امنیت ملی به بیمارستان ارتش، جان سپرده است.


همچنین طبق گزارش کمیته حمایت از روزنامه نگاران در ۲۲ فوریه ۲۰۱۲، شماری از بازداشت شدگان در زندانهای بحرین به دلیل بدرفتاری کشته شده اند؛ از جمله این افراد عبدالکریم فخراوی از مؤسسان روزنامه " الوسط " بود.