به گزارش افکارنیوز،

محمد حسین بحرالعلوم با بیان اینکه عناصر نفوذی مسئول وقوع قربانیان در تظاهرات هستند،همچنین از بستن اینترنت با گفتن این جمله دفاع کرد که از اینترنت برای تبلیغ خشونت و نفرت پراکنی و تعطیل کردن زندگی عمومی استفاده می‌شد .

 اخبار بین‌الملل- بحرالعلوم در سخنانی در نشست شورای امنیت خاطر نشان کرد تظاهرات راهی مناسب است تا مردم به طور واضح نظرات و دیدگاه‌های خود را در نظام سیاسی و انتخاباتی خود و درباره عملکرد دولت و اصلاحات مطلوب بیان کنند. وی افزود هیچ چیزی جز وقوع قربانیان در صفوف تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی، چیزی به تظاهرات خدشه وارد نمی‌کند.

وی گروه‌های قانون شکن را به حمله به تظاهرات کنندگان متهم کرد و گفت آنها گروه‌های هستند که خود را در پوشش  تظاهرات مخفی می‌کنند و از آن به عنوان سپر انسانی برای دست زدن به اقداماتی همچون بستن راه‌ها، آتش زدن، غارت ودرگیری با نیروهای امنیتی استفاده می‌کنند و از کوکتل مولوتف و بمب‌های دست ساز و سلاح‌های گرم و چاقو استفاده می‌‌کنند.

از سوی دیگر منصور البعیجی نماینده ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی امروز چهارشنبه تاکید کرد این ائتلاف هرگز اجازه نخواهد داد توافقی میان دولت کنونی عراق با اقلیم کردستان امضا شود، چرا که  دولت کنونی، دولت پیشبرد امور است و حق امضای چنین توافقنامه‌هایی به ویژه در خصوص نفت و بودجه فدرال ندارد.