به گزارش افکارنیوز،

گیدون سعر که بعد از به چالش کشیدن ریاست بنیامین نتانیاهو بر حزب لیکود توسط رسانه‌ها «شورشی لیکود» نام گرفته است، در تازه‌ترین اظهاراتش هشدار داده که برگزاری انتخابات جدید در رژیم صهیونیستی به معنای فروپاشی حزب لیکود خواهد بود.

اخبار بین‌الملل-  گیدون سعر نمانیده پارلمان رژیم صهیونیستی و عضو ارشد حزب لیکود امروز چهارشنبه از نتانیاهو رئیس حزب لیکود و نخست‌وزیر این رژیم خواست، قبل از برگزار کردن سومین انتخابات در فلسطین اشغالی، به منظور تعیین رئیس جدید این حزب یک انتخابات درون حزبی برگزار کند.

وی که وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ و نامزد ریاست بر حزب لیکود است، در مصاحبه با «رادیو ارتش اسرائیل» درباره احتمال فروپاشی حزب لیکود در صورت برگزار شدن سومین انتخابات پارلمانی سراسری در این رژیم هشدار داد.

گیدون سعر گفت: «من درباره عملی نشدن طرحم برای برگزاری انتخابات درون حزبی به منظور تعیین رهبر لیکود نگران هستم؛ طرحی که می‌تواند مانع از برگزاری انتخابات سوم شود».

این سیاستمدار هم حزبی نتانیاهو افزود: «در صورت برگزاری انتخابات سوم، در لیکود یک فروپاشی انجام خواهد شد. هر گونه توافق بر سر کابینه فراگیر بهتر از برگزاری انتخابات (سوم) است و افکار عمومی شایسته (داشتن یک کابینه فراگیر) است».

اظهارات این عضو ارشد لیکود در حالی مطرح شده که روز گذشته نشست بنیامین نتانیاهو رهبر حزب لیکود و «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی و سفید پس از ۴۵ دقیقه بدون نتیجه پایان یافت.

پس از این نشست، حزب لیکود با انتقاد از ائتلاف آبی و سفید عنوان کرده که با وجود تمامی تلاش‌ها، این حزب خواستار تشکیل کابینه فراگیر نیست. این حزب همچنین اعلام کرد، گانتز حتی به نتانیاهو اجازه نداده که برای یک دوره کوتاه مدت نخست وزیر باقی بماند.

نتانیاهو که با وجود برگزاری دو دور انتخابات موفق به تشکیل کابینه نشده، اکنون از یک سو خود را با تهدید انتخابات سوم روبرو می‌بیند و از سوی دیگر با تهدید انتخابات درون حزبی که می‌تواند به ریاست وی بر حزب لیکود و به تبع آن حضورش در دفتر نخست‌وزیری پایان دهد، مواجه است.