سرویس بین الملل افکار نیوز - توماس دو مايزير، وزير دفاع آلمان روز سهشنبه (اول فروردين، ۲۰ مارس) در نشست خبري مشترک خود با ايهود باراک، وزير دفاع رژيم اسرائيل اين تصميم برلين را اعلام کرد.

وزیر خارجه آلمان با تایید این که برلین بخشی از هزینه این زیردریایی‌ را تقبل خواهد کرد گفت: " شناوری دیگر نیز به اسرائیل تحویل خواهد شد و همچنین کمک مالی در اختیار[رژیم اسرائیل] قرار می‌گیرد. "

پیشتر یک منبع آگاه در دولت آلمان گفته بود این کشور برای خرید این زیردریایی ۱۳۵ میلیون یورو(۱۷۸ میلیون دلار) یعنی معادل یک سوم هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.

سه زیردریایی مدل دلفین بین سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ میلادی به رژیم اسرائیل تحویل داده شد.

رژیم اسرائیل در سال ۲۰۰۶ سفارش‌های چهارم و پنجم خود را با دو زیردریایی پیشرفته دیگر جایگزین کرد.

قرار است چهارمین زیردریایی‌ تا سال ۲۰۱۳ و زیردریایی‌های پنجم و ششم به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ به رژیم اسرائیل تحویل داده شود.

این در حالی است که اسرائیل تنها رژیم در منطقه خاورمیانه است که جنگ‌افزارهای هسته‌ای در اختیار دارد و هرگز به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی از تاسیسات خود را نداده و تا کنون از پیوستن به پیمان منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای خودداری کرده است.

در همین حال، بر اساس یک نظرسنجی که از سوی مرکز عربی پژوهش و مطالعات سیاست در ۱۲ کشور عربی برگزار شد، ۵۱ درصد پاسخ‌دهندگان، اسرائیل و ۲۲ درصد نیز امریکا را دشمن شماره یک جهان عرب دانستند.

نظرسنجی دیگری که در سال ۲۰۱۱ از سوی بنیاد فردریش ابرت آلمان انجام شد نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد مردم اروپا معتقدند رژیم اسرائیل جدی‌ترین تهدید برای امنیت جهانی به شمار می رود.

آلمان به تازگي نيز جنگافزارهاي سنگين به رژيمهاي خودکامه خاورميانه از جمله ۲۰۰ تانک لئوپارد به ارزش ميلياردها دلار به عربستان سعودي فروخته است؛ عربستان سعودی به رژيم بحرين در سرکوب تظاهرات مردمي کمک ميکند.