به گزارش شبکه العالم از رام الله، صدها فلسطيني با تجمع مقابل دفاتر صليب سرخ در رام الله حمايت خود را از "هناء الشلبي" اسير زن فلسطيني اعلام كردند. الشبلی از يك ماه پيش تاكنون در زندان هاي اشغالگران اسرائيلي اعتصاب غذا كرده است.

خانواده هناء الشلبی نیز گزینه های رژیم صهیونیستی از جمله تبعید این اسیر زن به اردن یا نوار غزه را رد کردند؛ این در حالی است که گفته می شود به علت وخامت وضعیت الشلبی، وی به بیمارستان منتقل شده است.

پدر هناء الشلبی گفت: ما با تبعید وی به غزه کاملا مخالفیم، زیرا ما می خواهیم که وی درکنار ما زندگی کند؛ همچنین پیشنهاد تبعید وی به اردن را مطرح کرده اند، که این گزینه نیز کاملا مردود است، ما خواستار بازگشت وی به میان خانواده اش هستیم.

" رائد رضوان " دبیرکل جنبش فتح در رام الله در مصاحبه با شبکه العالم گفت: آنچه این مبارزه را از سایر موارد متمایز می کند، اعتصاب غذاست که با هدف سلب مشروعیت از بازداشت اداری و پایان دادن به سیاست های نژاد پرستانه صهیونیست ها در زمینه بازداشت اداری انجام می گیرد.

رژیم صهیونیستی در اقدامی غیر قانونی اسیران فلسطینی را بدون تفهیم اتهام و محاکمه، برای مدتی نامحدود در بازداشت اداری قرار می دهد.

یک شهروند فلسطینی به خبرنگار العالم گفت: در صورتی که این مبارزه فقط به اسرا محدود شود، نتیجه بخش نخواهد بود؛ بلکه باید شهروندان فلسطینی، نهادهای تشکیلات خودگردان و مقامات آن نیز از این مبارزه حمایت کنند و این مبارزه همچنین از حمایت کشورهای منطقه و جامعه جهانی نیز برخوردار باشد.

موضوع بازداشت اداري اسراي فلسطيني هر روز تكرار مي شود، به طوري كه اين اقدام به شهادت يا بازداشت طولاني بسياري از فلسطيني ها بدون محاكمه يا اتهام مي انجامد، و اسرا براي مقابله با رژيم اشغالگر و ستمگر راهي جز اعتصاب غذا ندارند.