افکار نیوز - این عضو جنبش امل در مصاحبه با مرکز خبر حوزه ابراز داشت: من اطمینان دارم که قدرت و عبرت و عنایت الهی رژیم قذافی را نابوده کرده است. رژیم قذافی، امام موسی صدر و همراهانش را در آگوست سال ۱۹۷۸ میلادی و در ماه مبارک رمضان ربودند و در آگوست سال ۲۰۱۱ و در ماه مبارک رمضان، این رژیم فروپاشید تا عبرتی برای عبرتکنندگان باشد.

دکتر حاطوم با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای پیگیری سرنوشت امام موسی صدر گفت: جنبش امل در این زمینه کمیسیون تحقیق خاصی تشکیل داد و پیگیریهای زیادی را به انجام رسانده و تمام اخبار رسیده حاکی از این است که امام موسی صدر تاکنون زنده هستند و ما خواستار رهایی این امام فداکار که پیشگام مقاومت لبنان و نشر تفکرات اسلامی در جهان عرب بودند، ‌ هستیم.

وی ادامه داد: ما از تمام کسانی که امام موسی صدر را دوست دارند و از تمام کسانی که تابع تعالیم دین مبین و حنیف اسلام هستند و همچنین از شورای انتقالی لیبی می‌خواهیم که ما را در ارتباط با آزادی امام موسی صدر و دو همراهش یاری کنند.

مدیر رادیو الرسالة در بخش دیگری از این مصاحبه به فعالیت های این شبکه رادیویی در لبنان اشاره و تصریح کرد: الرسالة پیرو خط فکری مؤسس جنبش امل امام موسی صدر و همچنین تحت نظارت رییس کنونی جنبش امل و رییس پارلمان لبنان، آقای نبیه برّی می‌باشد. همان‌طور که از اسم این شبکه رادیویی پیداست، نشر حقایق از اولویت‌های کاری این شبکه می‌باشد. یعنی فعالیت‌های این شبکه بیشتر به نشر حقایق معطوف می‌باشد.

وی افزود: بیشتر برنامه‌های این شبکه در چارچوب برنامه‌های دینی - اسلامی مانند تلاوت قرآن کریم، تفسیر قرآن کریم، بیان مسائل فقهی، برنامه‌های دعا و نیایش، برنامه‌هایی در زمینه‌ سیره معصومین(ع) و التزام به مناسبت‌ها از جمله ولادت و شهادت معصومین(ع) است و از دیگر برنامه‌های این شبکه می‌توان به برنامه‌های مسابقه اشاره کرد که ما در این برنامه سؤالی را مطرح می‌کنیم تا شنوندگان به آن سؤال پاسخ بدهند. ما در طرح این سؤالات از مسائل دینی استفاده می‌کنیم. یعنی سؤالات در چارچوب نشر معارف و رسالت دین حنیف اسلام می‌باشند.

مدیر رادیو الرسالة به ویژه برنامه های این شبکه رادیویی درباره امام موسی صدر اشاره کرد و گفت: بخشی از برنامه‌های این شبکه در ارتباط با امام وطن و امام مقاومت، امام موسی صدر می‌باشد. شرح ایده درخشان امام موسی صدر در زمینه بیداری اسلامی و انقلاب‌های اسلامی که پیش‌گام عصر خویش بودند، ‌از فعالیت‌های اساسی این شبکه رادیویی می‌باشد. ایده درخشانی که همچون نظریات امام خمینی(ره) درخشان بود. ما معتقدیم اندیشه مقاومت، اکنون می‌تواند اراضی اشغال‌شده را از لوثوجود رژیم صهیونیستی پاک کند.

وی با بیان اینکه بیش از سی سال قبل، ندای بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی به گوش جهانیان رسید گفت: ما امروزه شاهد به ثمرنشستن این نداها هستیم و امروز ملت‌های جهان به آن افتخار می‌کنند و البته هر کس که وارد مکتب امام حسین(ع) شود، باید به این نتایج عالیه برسد و خون شهدا بر تیغ شمشیرهای دشمن پیروز است.

دکتر طلال حاطوم خاطر نشان کرد: هر کس مانند مقاومت لبنان مبارزه کند، به تحقیق بر ظلم و ستم فائق خواهد آمد و میتواند در برابر ابرقدرتهای جهان به سرکردگی آمریکا و کشورهای اروپایی بایستد.