عشایر کربلا هچنین تاکید کردند که به خاطر شرایط امنیتی به مدت چهار روز از پذیریش زایران معذور هستند.

اخبار بین‌الملل- اهالی استان کربلا روز دوشنبه گذشته نیز در کمک به نیروهای امنیتی این کشور، کمیته های مردمی تشکیل دادند تا در تامین امنیت و حفاظت شهر و تجمعات مسالمت آمیز مشارکت فعال کنند.

اهالی کربلا در حالی اقدام به تشکیل چنین کمیته هایی کردند که عشایر برخی از استان های عراق از جمله نجف و ذی قار طی هفته گذشته به دنبال تشدید درگیری ها، وارد صحنه شدند و به کمک نیروهای امنیتی شتافتند.

گزارش ها از بغداد نیز حاکی است که افراد ناشناسی بامداد امروز شنبه به پست های بازرسی نیروهای امنیتی در پل سنک بر روی دجله که بخش شرقی الرصافه را به بخش غربی کرخ متصل می کند، با سلاح گرم حمله کردند و تلاش داشتند کنترل این پل مواصلاتی را در مرکز بغداد به دست بگیرند. براساس آخرین خبرها، نیروهای امنیتی هم اکنون کنترل این منطقه را در اختیار داشته و توانسته اند آرامش را برقرار کنند.

مرحله نخست اعتراضات در عراق روز اول اکتبر (۹ مهر ماه) ابتدا با درخواست مبارزه با فساد و انجام اصلاحات اقتصادی و گسترش خدمات عمومی آغاز شد، اما رفته رفته مطالبات سیاسی به آن اضافه شد، بطوری که گروهی از معترضان خواستار اصلاح قانون انتخابات و قانون اساسی این کشور شدند و برخی دیگر شعار براندازی دولت را سر دادند.

اعتراضات بار دیگر از ۲۵ اکتبر (سوم آبان) با تشویق برخی عناصر داخلی و برخی بازیگران منطقه ای و بین المللی در عراق آغاز شد و با تشدید خشونت ها اجازه و فرصت کافی برای اصلاحات ساختاری و قانونی و حتی بسته‌های اقتصادی و صدور دستورالعمل‌های مختلف به دولت داده نشد که این امر باعث شد عادل عبدالمهدی از ریاست بر دولت استعفا دهد. اگرچه بسیاری معتقد بودند که با استعفای عبدالمهدی شورش های خشونت بار در عراق پایان می یابد، اما همچنان گروه هایی سعی کرده اند از بازگشت آرامش و عادی سازی اوضاع اجتماعی در عراق به هر قیمت جلوگیری کنند.