به گزارش افکارنیوز،

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که 12 درصد شرکت های آلمانی فساد را بسیار گسترش یافته می بینند و 19 درصد آن را نسبتا گسترش یافته ارزیابی می کنند. در سوئد، دانمارک و لوکزامبورگ درصد کم تری از شرکت ها این دیدگاه را دارند.

اخبار بین‌الملل- نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که بخصوص ارزیابی ها درباره فشاد در کشورهای رومانی، یونان، پرتغال، کرواسی، ایتالیا و اسلوونی بالا است. در این مناطق حداقل از هر 10 شرکت 9 تا بر این عقیده اند که فساد در کشورشان گسترش پیدا کرده است. در رومانی 97 درصد و در یونان 95 درصد شرکت ها چنین دیدگاهی داشتند.

"یلوا یوهانسون"، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا بر این عقیده است که فساد، دموکراسی و حاکمیت قانون و به این ترتیب اساس جوامع اروپایی را تضعیف می کند. به گفته وی اتحادیه اروپا در سال های گذشته گام های مهمی را در این مسیر برداشته و همچنان هم در این راستا کار می کند.

به عنوان مثال از بهار سال جاری میلادی در اتحادیه اروپا حمایت های بهتری برای افشاگرانی که مدارکی درباره نقض قوانین اتحادیه اروپا در زمینه پول شوئی ، مالیات شرکت ها و حفاظت از داده ها ارائه می دهند به وجود آمده است.

در ماه جولای کمیسیون اروپایی از کشورهای عضو این اتحادیه درخواست کرد که قواعد برای مبارزه با پولشویی را بهتر اجرایی کنند.