به گزارش افکارنیوز،

گردان های حزب الله عراق با صدور بیانیه ای به مصوبه پارلمان این کشور مبنی بر اخراج نظامیان خارجی از عراق واکنش نشان داد.

اخبار بین‌الملل- در ادامه این بیانیه تاکید شده است: پارلمان عراق یک خواسته مردمی را تصویب کرد. گروه های ملی و مقاومت اسلامی به دنبال تحقق این مسأله و پایان دادن به حضور نظامی بیگانگان در عراق بودند تا بدین وسیله به خون شهدای حملات اخیر در منطقه القائم احترام گذاشته شود.

در این بیانیه آمده است: این اقدام، نخستین گام در مسیر آزاد سازی عراق بوده و باید اقدامات دیگر نیز انجام شود از جمله بستن سفارت شرور آمریکا.

در بیانیه گردان‌های حزب‌الله عراق آمده است: این حق ملت عزیز عراق است که به فرزندان آزاده‌اش که اعتبار را به حاکمیت عراق بازگرداندند، افتخار کنند و افراد شریف جهان حق دارند به کسانی ببالند که مانعی در برابر ابرقدرت جهانی و وحشی‌گری و جنایت‌های آن بودند؛ کسانی که خواستند اراده‌شان را بر کشور ما به زور غالب کنند.

در این بیانیه تاکید شده است: پارلمان خواسته مردمی را ادا کرد و در حالیکه گروه‌های ملی و اعضای مقاومت اسلامی برای پایان دادن به حضور نظامی خارجی در عراق تلاش کردند تا با خون شهیدانی که در جنایت اخیر در القائم و نزدیکی فرودگاه بغداد ریخته شد عدالت برقرار شود، این همان خواسته مقاومت اسلامی و حامیان آن است، آنها مقابل سفارت شر و لانه جاسوسی تظاهرات و تحصن کردند و در اوج قدرت و توانایی بینی شیطان بزرگ را به خاک مالیدند و آن را ذلیل و خوار کردند.