به گزارش افکارنیوز،

وزارت خارجه کره جنوبی سه شنبه اعلام کرد که در خصوص استقرار نیرو در تنگه هرمز   با توجه به شرایط  حاد منطقه، هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

اخبار سیاسی - به نوشته وبگاه «رادیوی دولتی کره جنوبی» «کیم این چول» سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی در نشست مطبوعاتی هفتگی گفت با توجه به جنبه‌های مختلف از جمله نیاز به پشتیبانی از کشتی‌ها‌ی کره جنوبی در حال عبور از تنگه هرمز و اتباع این کشور و مشارکت در تلاش‌ها جهت برقراری امنیت بین‌المللی، یک بازنگری درون سازمانی در دست کار قرار دارد.

این دیپلمات کره جنوبی در ادامه خاطر نشان ساخت که وزارت خارجه کره جنوبی از نزدیک در حال بررسی این مسئله است که چگونه روند اوضاع در خاورمیانه می‌تواند در محافظت از شهروندان و تجار این کشور و کشتی‌های کره‌ای تاثیر بگذارد.

 وزارت خارجه کره جنوبی روز یکشنبه گروهی را  برای رصد 24 ساعته اوضاع و واکنش‌های مرتبط شکل داد. قرار است مدیرکل وزارت خارجه کره جنوبی نیز با مقامات شرکت‌های کره‌ای فعال در منطقه درباره اقدامات متقابل و تبادل اطلاعات نشستی را برگزار کند.

پیشتر گزارش شده بود که سئول تحت فشارهای آمریکا در حال ارزیابی جدی راه‌های مشارکت در ماموریت دریایی واشنگتن در تنگه هرمز است.