«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) به تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته و مدعی شد باید از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تقدیر شود.

اخبار بین‌الملل- نتانیاهو طی سخنرانی در یک همایش امنیتی، ادعا کرد: «[سردار] قاسم سلیمانی مسئول مرگ تعداد بی‌شماری انسان بی‌گناه بود. او کشورهای زیادی را بی‌ثبات کرد. برای دهه‌ها، او بذر ترس را کاشت و در حال برنامه‌ریزی برای بدتر از آن بود. ترامپ باید برای اقدام علیه این تروریست تقدیر شود».

به نوشته رسانه‌های رژیم صهیونیستی ، وی با اعلام حمایت خود از آمریکا بعد از انتقام موشکی ایران از تروریست‌های آمریکایی در عراق، گفت: « اسرائیل کاملا در کنار آمریکا ایستاده است. آمریکا هیچ دوستی بهتر از اسرائیل ندارد و اسرائیل هم دوستی بهتر از آمریکا ندارد».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که گویی هنوز از انتقام موشکی ایران درس نگرفته، زبان به تهدید تهران چرخانده و مدعی شد: «اسرائیل پاشنه ثبات در خاورمیانه متلاطم است. ما در مقابل کسانی که می‌خواهند ما را نابود کنند، محکم می‌ایستیم. هرکسی که بخواهد به ما حمله کندف ضربه سختی دریافت می‌کند».

نتانیاهو در ادامه ادعاهای خود افزود: «به دلیل قدرتی که داریم، روابط ما با کشورهای غربی و جهان اسلام در حال تغییرات گسترده‌ای است. تقریبا هیچ کشور اسلامی نیست که روابطش با اسرائیل در حال تقویت شدن نباشد».

بامداد امروز (چهارشنبه) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از اجرای حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق خبر داد و اعلام کرد که این عملیات در انتقام از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش انجام شد.

پایگاه هوایی عین الاسد یک فرودگاه نیروی نظامی در استان الانبار در غرب عراق است و در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» مرکز استان الانبار قرار دارد. در سال ۲۰۰۳، تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. عین الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است. در پایان سال ٢٠١٤، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در  ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت.