به گزارش افکارنیوز،

منابع رسمی در عراق به شبکه المیادین گفتند که هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد به همه آمریکایی‌ها فهماند که دیگر در عراق امنیت ندارند و باید از این کشور خارج شوند.

اخبار بین‌الملل- این منابع همچنین گفتند که در حال حاضر رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در پی برقراری ارتباط با دولت آمریکا برای جلوگیری از هرگونه اقدامی از جانب این کشور هستند.

المیادین همچنین به نقل از این منابع نوشت که گروههای سیاسی هم اکنون سؤال می‌کنند که آیا میان دولت عراق و ایران در خصوص این حملات هماهنگی صورت گرفته است یا خیر؟

بامداد امروز (چهارشنبه) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از اجرای حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق خبر داد و اعلام کرد که این عملیات در انتقام از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش انجام شد.

پایگاه هوایی عین الاسد یک فرودگاه نیروی نظامی در استان الانبار در غرب عراق است و در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» مرکز استان الانبار قرار دارد. در سال ۲۰۰۳، تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. عین الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است. در پایان سال ٢٠١٤، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در  ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت.