به گزارش افکارنیوز،

«الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در لبنان تأکید کرد که اوضاع سوریه به سمت (ایجاد) راه حل پیش می‌رود و سفر « ولادمیر پوتین » رئیس جمهور روسیه به دمشق و دیدار وی با «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه «نشانه‌های مثبت و قابل توجهی» دارد.

اخبار بین الملل - زاسپکین روز گذشته در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: «این دیدار که در فضای تنش و اضطراب در منطقه انجام می‌شود ، اثبات موضع پایدار ، منسجم و استوار بین دو کشور است.»

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) زاسپکین تاکید کرد: «دیدار روسای جمهور سوریه و لبنان از نظر ترسیم ویژگی‌های مرحله بعدی، تکمیل روند مبارزه با تروریسم و همکاری همه جانبه بسیار مهم است و این پیامدهای قابل توجهی در عرصه‌های بین المللی و منطقه‌ای دارد.»

سفیر روسیه گفت: اوضاع در سوریه در حال تحول است و به سمت راه حل پیش می‌رود. این مسیر اصلی است که مورد توافق همه قرار گرفته است  و برخی از کشورها نیز هستند که در این راستا به صورت جدی و ملموس کار می‌کنند، البته بخش دیگری نظیر ایالات متحده و غیره از این موضوع پشتیبانی نمی‌کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه هفتم ژانویه با بشار الاسد، رئیس جمهور سوریه در دمشق پایتخت سوریه دیدار کرد.

بنابر اظهارات «دمیتری پیشکوف» سخنگوی کرملین، پوتین پس از دیدار با بشار الاسد رئیس جمهور سوریه گفته است که «سوریه در مسیر استقرار دوباره حاکمیت ملی و تمامیت ارضی است» و مسیر قابل توجهی را پشت سر گذاشته است.