به گزارش افکارنیوز،

نظرسنجی‌های مختلفی که این‌روزها به صورت متناوب درباره انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی برگزار می‌شود، اکثرا حاکی از افزایش رأی ائتلاف چپ‌گرا و کاهش محبوبیت ائتلاف راست‌گرای حزب حاکم رژیم صهیونیستی است.

اخبار بین الملل - به نوشته وبگاه «جروزالم‌پست»، نظرسنجی جدیدی که به سفارش نشریه «اسرائیل هیوم» انجام شده نشان می‌دهد اگر همین امروز در فلسطین اشغالی انتخابات سراسری برگزار شود، حزب آبی‌وسفید به ریاست «بنی گانتز» حائز ۳۵ کرسی و حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر فعلی این رژیم ۳۱ کرسی پارلمان (کنست) را به دست می‌آورد.

بر این اساس، ائتلاف چپ‌گرا به رهبری حزب آبی‌وسفید با مجموع ۵۹ کرسی، هنوز دو کرسی با اکثریت پارلمان رژیم صهیونیستی فاصله دارد. ائتلاف راست‌گرا به رهبری حزب لیکود نیز ۵۴ کرسی خواهد داشت.

طبق نتایج، رتبه‌های بعدی احزاب اسرائیلی در پارلمان این رژیم در انتخابات، به حزب لیست مشترک اعراب با ۱۵ کرسی، حزب «اسرائیل بیتُنا» به ریاست « آویگدور لیبرمن » با هفت کرسی و حزب کارگر-گرشر پنج کرسی تعلق خواهد داشت.

طبق این نتایج، در هر صورت باز هم نه ائتلاف راست و نه ائتلاف چپ حائز اکثریت لازم (۶۱ کرسی)‌ برای تشکیل کابینه نخواهند شد و بن‌بست سیاسی در رژیم صهیونیستی بعد از انتخابات سوم نیز ادامه خواهد یافت.

نتایج این پیمایش در حالی است که پیشتر نظرسنجی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نشان داد حزب آبی‌وسفید برای اولین بار بعد از گذشت تقریبا یک سال می‌تواند حائز ۶۱ کرسی در پارلمان و اکثریت لازم برای تشکیل کابینه شود.

مشکل اصلی بحران و بن‌بست سیاسی رژیم صهیونیستی ، که باعث کشیده شدن آن به ورطه سومین انتخابات سراسری طی یک سال اخیر شد، عدم موافقت ائتلاف حزب لیبرمن (که تقریبا تمام کارشناسان سیاسی رژیم صهیونیستی او را مهره تعیین‌کننده در تشکیل کابینه ائتلافی لقب داده‌اند) با هیچکدام از احزاب نتانیاهو و گانتز برای تشکیل کابینه بود.

سومین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی طی یک سال جاری نیز در تاریخ دوم مارس ۲۰۲۰ (دوازدهم اسفند ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد.