به گزارش افکارنیوز،

«عبدالغنی الخنجر» عضو جنبش معارض حق در بحرین گفت که حضور نظامی آمریکا در این کشور فاقد هر گونه مشروعیت و حضوری نامطلوب است.

اخبار بین الملل - الخنجر با اشاره به اینکه حضور نظامیان آمریکا در بحرین غیرقانونی است، گفت که حضور این نظامیان به دلیل معاهدات امضا شده با رژیم بحرین و به دور از هر گونه مشروعیت قانونی است و این معاهدات نیز به صورت محرمانه امضا شده و در طول دهه‌های گذشته در سایه حمایت از رژیم بحرین، باعث ایجاد مشکلات و درد و رنج مردم این کشور شده است.

بنابر گزارش شبکه المنار، الخنجر افزود که رژیم بحرین فاقد مشروعیت مردمی است و رژیمی دیکتاتوری است که مردم در آن هیچ نقشی ندارند و در اتخاذ تصمیمات و وضع قوانین به خصوص قوانین حساس هیچ نقشی ندارند همچنانکه مردم در پارلمان صوری بحرین نماینده واقعی ندارند و لذا پایگاه‌‌های نظامی بیگانه از جمله پایگاه آمریکا (ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا) و نیز پایگاه انگلیس به صورت غیرقانونی و به دور از اراده و خواست آزادانه ملت ایجاد شده‌اند.

وی همچنین گفت که دشمنی با آمریکا به صورت بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و دلیل آن هم سیاست‌های تجاوزکارانه « دونالد ترامپ » رئیس‌ جمهور این کشور است به گونه‌ای که نظامیان آمریکایی به عنصری نامطلوب برای ملت‌های منطقه تبدیل شده‌اند.

او اشاره کرد که ترامپ سعی دارد خود را حامی ملت‌های معترض و تظاهرات‌کنندگان نشان دهد اما باید سوال کرد که در سایه اقدامات سرکوبگرانه رژیم‌های بحرین و عربستان که زندان‌های آن‌ها مملو از هزاران فعال و زندان سیاسی است، ترامپ کجاست؟