به گزارش افکارنیوز،

شورای امنیت سازمان ملل با هدف بررسی وضعیت کشمیر و نحوه بر خورد دولت هند در قبال مردم این منطقه تشکیل جلسه می دهد.

اخبار بین الملل - این دومین بار است که شورای امنیت سازمان ملل طی پنج ماه اخیر در مورد کشمیر تشکیل جلسه می دهد و در صدد حل بحران این منطقه است.

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان نیز با هدف شرکت در این اجلاس امروز وارد آمریکا خواهد شد تا از مواضع پاکستان دفاع کند.

شورای امنیت سازمان ملل در تاریخ 5 ژانویه سازمان ملل ضمن بیانیه اعلام کرده بود دولت های هند و پاکستان باید با برگزاری یک همه پرسی آینده کشمیر را به دست مردم آن بسپارند.

هند 162 روز پیش با تصویب قوانینی خودمختاری کشمیر را لغو کرده و به صورت رسمی بخش وسیعی از آن را که تحت کنترل خود داشت به خاک دهلی نو الحاق کرده است.

از این تاریخ بیش از 900 هزار نظامی هندی در منطقه کوچک کشمیر مستقر شده و مردم را در خانه های خود حبس کرده اند که مانع اعتراضات و تظاهرات آنها شوند.

علاوه بر این طی این مدت هند ده ها هزار نفر از شهروندان خود را به کشمیر فرستاده و با لغو ماده 370 از قانون اساسی به آنها اجازه خرید زمین و تملک اراضی کشمیر را داده است.

بسیاری از کارشناسان معقتدند لغو ماده 370 باعث می شود که طی سالیان آتی غالب جمعیت کشمیر به غیر مسلمان تبدیل شده و مسلمانان این منطقه به اقلیت تبدیل شوند.