به گزارش افکارنیوز، فارس به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: در پی درگیریهای سه روز اخیر میان شبه نظامیان شهر سبها و مبارزان قبیله التبو دست کم ۵۰ نفر کشته و ۱۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که یکی از مسئولان وزارت کشور لیبی اعلام کرد که ۳۰۰ سرباز از طرابلس، پایتخت این کشور به سبها اعزام شده‌اند تا به ۳۰۰ سرباز دیگری بپیوندند که پیشتر به منطقه درگیری اعزام شده بودند.

یک منبع پزشکی نیز در این‌باره گفت که درگیری‌ها میان شبه نظامیان سبها و قبیله التبو به مرکز این شهر کشیده شده بود که چهارمین شهر بزرگ لیبی است.

همچنین " عویدات الحفناوی "، از مبارزان شهر سبها نیز گفت: در این درگیری‌ها دو طرف از سلاح گرم علیه یکدیگر استفاده کردند و در حال حاضر تعداد زخمی‌ها رو به افزایش است.

منابع امنیتی آگاه لیبیایی نیز اعلام کردند که نیروهای وابسته به گردان " الصاعقه " به منظور پایان دادن به این درگیری‌ها به زودی از شهر بنغازی عازم سبها خواهند شد.

از سوی دیگر خبرنگار الجزیره نیز اعلام کرد که " عبد المجید سیف النصر "، یکی از اعضای شورای ملی انتقالی لیبی در شهر سبها از سمت خود استعفا و اعلام کرده که علت این استعفا به خاطر ناتوانی در پایان دادن به درگیری‌های جنوب لیبی بوده است.

"سلیمان فورتیه"، یکی از اعضای شورای ملی انتقالی در مصراته نیز خواهان بازخواست اعضای شورای ملی انتقالی لیبی به خاطر کوتاهی در حل و فصل درگیریهای سه روز اخیر شهر سبها شد.