به گزارش افکارنیوز،

شبکه «المیادین» به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که « عادل عبدالمهدی »، نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق، بر موضع خود در مخالفت با حضور آمریکا در این کشور اصرار دارد.

اخبار بین الملل - ارتش تروریستی آمریکا در روز جمعه ۳ ژانویه (۱۳ دی)، در یک اقدام تروریستی، سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و تعدادی از مبارزان الحشد الشعبی را به شهادت رساند.

در پی این جنایت، احزاب سیاسی و مردم عراق به صورت یکپارچه مخالفت خود را با ادامه حضور نظامی آمریکا در این کشور اعلام کردند. در نهایت پارلمان عراق با امضای ۱۷۰ نفر از نمایندگان، طرح اخراج نیرو‌های آمریکایی از این کشور را به بحث گذاشت و این طرح با اکثریت آراء به تصویب رسید.

مقامات و احزاب سیاسی عراق بار دیگر بر حمایت خود از این طرح تاکید کردند و طی رزو‌های اخیر نیز گروه‌های مقاومت درباره ادامه حضور نیرو‌های آمریکایی، به واشنگتن هشدار داده‌اند.

در همین حال «حسن الکعبی»، نایب رئیس اول پارلمان عراق در واکنش به اظهارات اخیر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در مورد قانون اخراج نیرو‌های آمریکایی از عراق اعلام کرد ۱۷۹ نماینده منتخب ملت عراق به قانون اخراج نیرو‌های آمریکایی از کشور رأی داده‌اند.

حسن الکعبی تاکید کرد: «۱۷۹ نماینده ملی گرای منتخب ملت عراق در جلسه‌ای علنی که دنیا شاهد آن بود پس از تکرار پی درپی تجاوزات نیرو‌های آمریکایی علیه حاکمیت عراق که آخرین آن ارتکاب جنایت علیه نیرو‌های الحشد الشعبی و کمی پس از آن جنایت فرودگاه بین المللی بغداد بود، رأی به اخراج این نیرو‌ها از کشور دادند.»

«مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر عراق نیز  روز سه‌شنبه خواستار برگزاری تظاهرات میلیونی در محکومیت حضور نیرو‌های آمریکایی در کشورش شد که این درخواست با استقبال گروه‌های مقاومت در این کشور مواجه شد.