به گزارش افکارنیوز،

«چاک شومر» رهبر دموکراتهای مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که باور دارد اکثریت اعضای سنا (۵۱ سناتور) به قطعنامه [کاهش] اختیارات جنگی که هدف آن ممانعت از اقدام نظامی بیشتر از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور است، رأی موافق خواهند داد.

اخبار بین الملل - وی در یک نشست هفتگی خبری اظهار داشت: «ما باور داریم که این [قطعنامه] ۵۱ رأی موافق و لازم برای تصویب را بدست می آورد و بنابراین، طبق زمان بندی پیش می رویم».

گفتنی است که این قطعنامه در صورت تصویب در مجالس نمایندگان و سنای آمریکا ، برای اجرایی شدن به امضای ترامپ نیازی ندارد؛ هرچند که دموکراتها و جمهوریخواهان آمریکا همچنان بر سر الزام آور بودن آن اختلاف نظر دارند.

گفتنی است که مجلس نمایندگان آمریکا بامداد جمعه طرح کاهش اختیارات جنگی « دونالد ترامپ » رئیس‌جمهور آمریکا را با رعایت وابستگی‌های حزبی و با ۲۲۴ رأی موافق در برابر ۱۹۴ رأی مخالف به تصویب رساند.

با وجود آنکه هم حزبیان ترامپ- جمهوریخواهان- ۵۳ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی سنا را در اختیار خود دارند، اما دست کم دوتن از سناتورهای جمهوریخواه- رند پال و مایک لی- حمایت خود را از این قطعنامه اعلام کرده‌اند.