به گزارش افکارنیوز،

گروه کتائب حزب الله عراق از زیرمجموعه‌های سازمان حشد الشعبی عراق که اخیرا قریب به ۳۰ نیرو و فرمانده خود، از جمله «ابومهدی المهندس» را در تجاوز آمریکا علیه خاک عراق از دست داد، حمایت خود را از فراخوان برپایی تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی در عراق اعلام کرد.

اخبار بین الملل - دفتر سیاسی کتائب حزب الله در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تجاوزگری‌های قدرت‌های متجاوز و جنایاتشان و اصرار آنها بر به چالش کشیدن اراده عراقی‌ها از طریق مخالفت با تصمیم پارلمان برای اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق دوچندان شده است».

به گزارش پایگاه خبری المعلومه کتائب حزب الله افزود: «لفاظی‌های خصمانه آمریکا ریشه در استکبار آمریکایی و تلاش مایوسانه آن برای درهم شکستن اراده عراقی‌ها و گروکشی از آنهاست».

این گروه تاکید کرد: «ملت شریف عراق گزینه‌های متعددی را برای رویارویی با اشغالگران در اختیار دارند که از جمله آن گشودن صفحه جدیدی از مبارزه و آمادگی برای انقلاب مردمی یکپارچه است. انقلاب مردمی که درس تازه‌ای از عزت و شرافت را به همه مردم دنیا می‌دهد».

کتائب حزب الله گفت: «حماسه بزرگ مردمی عراق به استکبار نشان خواهد داد که عراقی‌ها از یک پیکرند و به تجزیه آنها دل نبدندند و خواهند دید که چگونه عشایر الانبار و موصل با عشایر مرکز و جنوب عراق دوشادوش یکدیگر به مقابله با اشغالگران آمریکایی خواهند رفت».

در پایان این بیانیه آمده است: «عراقی‌ها یکصدا فریاد خواهند زد که برای دفاع از خاک و حاکمیت ملی و شرفت ملت خود جان بر کفند».

«مقتدی الصدر» رهبر جریان الصدر عراق روز سه‌شنبه مردم کشورش را به برگزاری تظاهرات میلیونی در محکومیت حضور نظامیان آمریکایی فراخواند.

الصدر با بیان اینکه نیروهای متجاوز حریم هوایی و حاکمیت آن را نقض کرده‌اند، خطاب به مردم عراق گفت: «عراق شما را به فریاد می‌خواند، سستی و کوتاهی نکنید و به فریادش برسید».

جنبش عصائب اهل الحق و ائتلاف الفتح در پارلمان عراق هم با صدور بیانیه‌های جداگانه حمایت خود را از برپایی تظاهرات میلیونی برای اخراج اشغالگران از عراق اعلام کردند.

پارلمان عراق پس از جنایت آمریکا در ترور شهید سپهپد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نائب رئیس الحشد الشعبی، طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق را تصویب کرد.