به گزارش ايسنا، به نقل از روزنامه اماراتي دارالخليج، يكي از مسئولان بلندپايه رژيم صهيونيستي اعلام كرد كه مسئولان اين رژيم در واكنش به تصميم شوراي حقوق بشر سازمان ملل براي مامور كردن گروهي مستقل جهت تحقيق درباره سياستهاي شهركسازي رژيم صهيونيستي در اراضي فلسطيني از كشورهاي بلژيك و اتريش شكايت كردند.

این مسئول رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود در ادامه عنوان داشت: مقامات اسرائیلی شکایت خود را علیه بلژیک و اتریش روز دوشنبه به سفیران این کشور در اراضی اشغالی تحویل داده و وزارت خارجه نیز این دو سفیر را فرا خوانده است.

وی همچنین گفت: مسئولان اسرائیلی همچنین شکایت‌های دیگری را علیه کشور نروژ و سوئیس آماده کردند و به زودی ارائه خواهند داد.

این مسئول صهیونیستی در پایان گفت: بیشتر کشورهایی که با درخواست فلسطینی‌ها در مورد تحقیق در مورد شهرک‌سازی‌های اسرائیل در مناطق اشغالی موافقت کرده بودند از اسلام گراهایی هستند که دائما مواضعی علیه اسرائیل اتخاذ می‌کنند.

هفته گذشته اکثریت اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل به درخواست فلسطینی‌ها در این زمینه رای مثبت دادند؛ آمریکا تنها کشوری بود که با این درخوست مخالفت کرد.

اين در حالي است كه از ميان ۴۷ عضو اين نهاد بينالمللي ۱۰ عضو ديگر نيز به خواسته فلسطينيها راي ممتنع داده بودند.