به گزارش فارس به نقل از روزنامه "گاردین"، مدیران بیبیسی به خبرنگاران و کارکنان این شبکه خبری اعلام کردهاند که تا سال آینده در حدود ۱۴۰ فرصت شغلی در این شبکه از بین خواهد رفت.

به نظر می‌رسد هر دو بخش خبری " نیوزنایت " و کانال ۴ رادیویی بی‌بی‌سی تحت تاثیر این اقدام قرار خواهند گرفت، بی‌بی‌سی تایید کرد که برنامه نیوزنایت تلویزیون بی‌بی‌سی نیز قربانی این روند تعدیل نیرو می‌شود.

پخش تعدادی از برنامه‌های شبکه رادیویی بی‌بی‌سی در جهت بیش از ۵۰۰ هزار پوند صرفه جویی مالی در یک سال، متوقف خواهند شد. همچنین پیش‌بینی می‌شود درحدود ۱۴۰ فرصت شغلی در این شبکه تا آوریل سال ۲۰۱۳ در اولین مرحله اجرایی شدن طرح تعدیل نیرو، کاهش یابد که شامل اتاق خبری، برنامه های خبری و برنامه‌های سیاسی می‌شود.

اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران این روند را به عنوان تهدیدی برای موقعیت و شرایط خطیر این شبکه خبری عنوان کردند. " مایکل استین استریت " دبیر کل اتحادیه ملی خبرنگاران با اذعان به خطراتی که ممکن است این روند بر کیفیت برنامه‌های تولیدی شبکه بی‌بی‌سی داشته باشد، گفت: این مسئله موجب خواهد شد تا بسته‌های خبری کمتری داشته باشیم و مجبور به پخش برنامه‌های تکراری شویم.

وی همچنین این اقدامات را در راستای جلسات مارک تامپسون»، رییس «بی بی سی»، با مقامات دولتی انگلیس در پشت درهای بسته می داند.

گفتنی است با اجرای طرحهای "مارک تامپسون"، ۲۰۰۰ نفر از کارکنان بیبیسی تا سال ۲۰۱۷ بیکار خواهند شد و قرار است برخی مزایای شغلی شاغلان نیز قطع شده یا کاهش یابند. بر اساس این طرح بیبیسی باید تا سال ۲۰۱۶ بیست در صد در بودجه خود صرفه جویی کند.