به گزارش افکارنیوز،

مدیریت کل نیروهای امنیت داخلی لبنان آماری از تعداد مجروحان و بازداشت شدگان در ناآرامی‌های دیشب (سه شنبه شب) بیروت ارائه کرد.

اخبار بین الملل - در بیانیه صادر شده آمده است: آشوب‌گران حوالی ساعت ۱۹ به وقت محلی با پرتاب سنگ، ترقه و ناسزاگویی اقدام به تعرض به نیروهای امنیتی در برابر بانک مرکزی کردند، موانع چوبی را برداشتند و اتاق نگهبانی را در هم شکستند و تلاش کردند وارد بانک شوند اما جلوی آنها گرفته شد؛ تعدادی از نیروهای امنیتی دچار شکستگی و ضرب‌دیدگی شدند.

در ادامه این بیانیه اعلام شده، حوالی ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی و پس از وارد شدن خسارت به اموال عمومی در خیابان «الحمرا» و ادامه تعرض به نیروهای امنیتی، «عماد عثمان» مدیرکل نیروهای امنیتی دستور پرتاب گاز اشک آور برای متفرق کردند معترضان را صادر کرد و مستقیما بر جریان امور نظارت کرد.

پس از آنکه چندین بار در رسانه‌های جمعی به معترضان هشدار داده شد محل را ترک کنند عماد عثمان فرمان تعقیب تعرض‌کنندگان و بازداشت آنها را صادر کرد. تعرض‌ها و درگیری‌ها حدود پنج ساعت ادامه پیدا کرد و طی آن ۴۷ نیروی امنیتی از جمله چهار افسر زخمی شدند و ۵۹ معترض مظنون به ایجاد آشوب دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، پس از پایان اعتراضات در خیابان الحمرا، عماد عثمان به همراه فرمانده یگان پلیس بیروت «محمد الایوبی» به عیادت از مجروحان نیروهای امنیتی در بیمارستان رفتند و از تلاش آنها برای حفظ امنیت قدردانی کردند.

تقریبا نود روز از اعتراضات لبنان می‌گذرد؛ معترضان هفته جاری را «هفته خشم» نامگذاری کرده و اعلام کرده بودند اعتراضات خود را تشدید می‌کنند.