به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های لبنانی اعلام کردند: چهار زن در میان اعضای هیئت دولت جدید حضور دارند و ۹ وزیر به مسلمانان و ۹ وزیر به مسیحیان اختصاص یافته است.

اخبار بین الملل - نام وزرای پیشنهادی در وزارت خانه‌های لبنان بر مبنای طایفه‌ها و ادیان مختلف این کشور بدین ترتیب منتشر شد:

مسلمانان (اهل سنت ۴ وزیر، شیعه ۴ وزیر و دُروزیان یک وزیر)

اهل سنت، وزارت کشور (طلال اللاذقی)، وزارت ارتباطات (طلال حواط)، وزارت آموزش، ورزش و جوانان (ریاضه طارق مجذوب) و وزارت کار (دمیانوس قطّار)

شیعه، وزارت دارایی (غازی وزنی)، وزارت کشاورزی (علی عبدالله)، وزارت بهداشت (علی حیدر) و وزارت صنعت و تجارت (عبدالحلیم فضل الله)

دُروزی، وزارت امور اجتماعی، مهاجران و پناهندگان (رمزی مشرفیه)

مسیحیان (مارونی‌ها ۴ وزیر، ارتدوکس‌ها ۲ وزیر، ارمنی‌ها ۲ وزیر و کاتولیک‌ها یک وزیر)

مارونی ها، وزارت خارجه (ناصیف حِتّی)، وزارت دادگستری (ماری کلود نجم)، وزارت خدمات عمومی (لمیا یمین الدویهی) و وزارت اقتصاد و گردشگری (شادی مسعد)

ارتدوکس ها، وزارت دفاع و معاون نخست وزیر (میشل منسا)، وزارت نیرو و انرژی (ریمون غجر)

ارمنی ها، وزارت اطلاع رسانی و فرهنگ (مارتینه اوهانیان) و تربیت و آموزش عالی (امل حداد)

کاتولیک ها، وزارت محیط زیست و توسعه اداری (منال مسلم)

نخست وزیر منتخب لبنان این اسامی را از میان فهرست‌هایی که رهبران مذهبی و سیاسی، احزاب و فراکسیون‌های مجلس ارایه کرده اند انتخاب کرده است.

پیش بینی می‌شود، حسان دیاب قرار است ظرف روز‌های آینده اعضای هیئت دولت فن سالار (تکنوکرات) خود را برای گرفتن امضای رئیس جمهوری و رای اعتماد به ریاست جمهوری و مجلس ملی معرفی کند.

در همین حال تعدادی از معترضان لبنانی یکی از شعبه‌های دادگستری، مرکز شماره گذاری خودرو‌های دولتی و مرکز تجاری بندر جونیه در شمال بیروت را با تجمع اعتراضی به تعطیل کشاندند.

رسانه‌های لبنانی اعلام کردند: ۲ شرکت مخابراتی و اینترنتی آلفا و ام تی سی در شهر جُبیل و شرکت برق امیون در شمال لبنان نیز بسته شدند.

ساختمان گمرک المیناء در طرابلس در شمال لبنان هم تعطیل شد. معترضان بر روی دیوار‌های آن نوشتند که طرابلس روبروی فساد می‌ایستد.

گروه‌هایی نیز بعضی راه‌های اصلی و فرعی این شهر و شهر بحصاص و مسیر جل الدیب به بیروت را با بلوک‌های سیمانی و دیوار آجری مسدود کردند.

نیرو‌های امنیتی و نظامی لبنان برای باز کردن راه‌های وارد عمل شده و با اخلالگران نظم و مسدود کنندگان مسیر‌ها درگیر شدند.