به گزارش افکارنیوز،

رئیس جمهور و فرمانده سابق ارتش پاکستان در آخرین تلاش‌ها برای رهایی از حکم اعدام، دادخواستی را برای بررسی این حکم به دیوان عالی پاکستان ارائه کرد.

اخبار بین الملل - منابع خبری افزودند: درست چند روز پس از آنکه دادگاه لاهور، حکم دادگاه ویژه در پرونده خیانت پرویز مشرف را "غیرقانونی" اعلام کرد، "سلمان صفدر" وکیل پرویز مشرف بررسی این پرونده در دیوان عالی پاکستان را خواستار شد.

در این دادخواست آمده است: غیبت رئیس جمهور سابق پاکستان در جریان بررسی اتهام‌های وارده علیه او در دادگاه ویژه عمدی نبوده است.

در این دادخواست تاکید شد: پرویز مشرف برای درمان بیماری، مجوز خروج از کشور دریافت کرده است، در نتیجه عدم حضور وی در دادگاه به دلیل ملاحظات پزشکی، رویکردی قانونی است.

مشرف که تا سال ۲۰۰۸ رئیس جمهور پاکستان بود در روز هفدهم دسامبر (۲۶ آذر)، به جرم قانون‌شکنی سنگین و خیانت بزرگ توسط دادگاه ویژه به اعدام محکوم شده است. گفتنی است دادگاه ویژه به دنبال عدم حضور پرویز مشرف در دادگاه جهت ارائه دفاعیه، این حکم را یک طرفه صادر کرده بود.

این در حالی است که دادگاه لاهور پاکستان روز دوشنبه ۲۳ دی ماه ضمن بررسی دادخواست بازبینی حکم اعدام پرویز مشرف، تشکیل دادگاه ویژه در اسلام آباد برای بررسی اتهامات وارده علیه "پرویز مشرف" را غیرآئینی و حکم این دادگاه مبنی بر اعدام مشرف را غیرقانونی اعلام کرد. پرویز مشرف در حال حاضر به‌دلیل بیماری در کشور امارات بسر می‌برد.