به گزارش افکارنیوز،

 «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا ، رسما پرونده استیضاح ترامپ را به مجلس سنا تحویل داد.

اخبار بین الملل - وی که ریاست گروه دادستان‌های دادگاه استیضاح را بر عهده دارد، با حضور در صحن سنا، اتهامات مطرح شده علیه «دونالد ترامپ» را قرائت کرد.

در همین حال، یک نهاد نظارتی فدرال آمریکا روز پنجشنبه ۱۶ ژانویه (۲۶ دی) اعلام کرد کاخ سفید با متوقف کردن پشتیبانی نظامی به اوکراین، قانون را نقض کرده است.

علاوه بر این خبرگزاری «آسوشیتد پرس» به نقل از دستیار «رودی جولیانی»، وکیل شخصی ترامپ، گزارش داد: ترامپ مستقیما در جریان اعمال فشار به دولت اوکراین قرار داشت.

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) موافقت خود را با ارسال بند‌های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به مجلس سنای این کشور اعلام کرد.

طرح ارسال پرونده استیضاح ترامپ به سنا با ۲۲۸ رای موافق در برابر ۱۹۳ رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.

قانونگذاران آمریکایی همچنین موافقت خود را با افراد تعیین شده به عنوان دادستان‌های استیضاح ترامپ برای حضور در جلسه دادگاه سنا اعلام کردند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رسما قطعنامه حاوی بند‌های استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور را امضا کرد و آن را تحویل مجلس سنا داد.

پلوسی اعلام کرد مجلس نمایندگان آمریکا روز ۱۸ دسامبر به وظایف خودش عمل کرده و ترامپ را در دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و ممانعت در تحقیقات کنگره، در ارتباط با پرونده گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور اوکراین متهم شناخته و استیضاح کرده است.

ترامپ با دو اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» روبروست. رئیس جمهور آمریکا هرگونه تخلف را رد کرده و مکرراً استیضاح را به عنوان تعقیب توهمات و با هدف برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام کرده است.