به گزارش افکار نیوز به نقل از خبر آنلاین ؛نخست وزیر قطر شیخ حامد بن جاسم آل ثانی برای نخستین بار از زمان آغاز جنگ تبلیغاتی اسرائیل در خصوص حمله به ایران موضع کشور خود در قبال این حرکت رژیم صهیونیستی را علنی کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر قطر که کشورش اصلی ترین پایگاه نظامی امریکا در منطقه را میزبان است با هرگونه حمله نظامی به تهران از سوی هر کشور یا رژیمی مخالفت کرد.

وی در گفتگو با شبکه الجزیره در این خصوص افزود: هم ایرانی ها و هم آمریکایی ها می دانند که قطر با هرگونه دخالت نظامی در تهران مخالف است. ما اجازه استفاده از حریم هوایی و زمینی خود را برای حمله به ایران هرگز صادر نخواهیم کرد.

رژیم صهیونیستی از چندی پیش تاکنون بحثحمله به تاسیسات هسته ای ایران را آغاز کرده و آن را تنها راه برای مهار آنچه که برنامه خطرناک هسته ای تهران خوانده، دانسته است. این در حالیست که سیاست دولت باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بر تحریم و دیپلماسی برای حل مساله هسته ای ایران تاکنون استوار بوده است. ایران تاکنون بارها و بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود تاکید کرده است.

با وجود افزایش تنش میان ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بر سر انقلاب در بحرین، قطر همچنان رابطه حسنه دیپلماتیک خود با ایران را حفظ کرده است. دوحه تاکنون به مناسبت های مختلف میانجی میان تهران و کشورهای غربی بوده است.