به گزارش افکارنیوز،

«ریچارد نورلاند» سفیر آمریکا در لیبی دیروز یکشنبه پس از برگزاری نشست برلین با هر یک از طرف‌های درگیر در لیبی دیدار کرد.

اخبار بین الملل -  سفارت آمریکا در لیبی در صفحه توئیتر خود نوشت: «ریچارد نولاند با فایز السراج [رئیس دولت وفاق ملی لیبی] و خلیفه حفتر [فرمانده ارتش ملی لیبی] پس از نشست دیروز برلین درباره لیبی، دیدار کرد تا از مواضع آنها درباره نتایج به دست آمده در این نشست آگاهی پیدا کند».

به نوشته پایگاه خبری شبکه «روسیا الیوم»، سفارتخانه یاد شده افزود: «آمریکا همواره از تلاش‌های سازمان ملل برای اجرای نتایج نشست برلین حمایت می‌کند».»

دیروز یکشنبه همزمان با پایان یافتن نشست برلین، شرکت‌کنندگان در این نشست تصمیماتی برای حل بحران لیبی اتخاذ کردند.

این نشست، بدون حضور «فایز السراج» رئیس دولت وفاق ملی لیبی و « خلیفه حفتر » فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» برگزار شد؛ با وجود اینکه در برلین حضور داشتند. «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز پیش از آغاز نشست برلین به طور جداگانه با «خلیفه حفتر» و «فایز السراج» دیدار کرد.

آمریکا که در حمله به لیبی در سال ۲۰۱۱ بدون مجور سازمان ملل در صف اول قرار داشت، اکنون خود را بازیگر اصلی حل بحران این کشور می‌داند و سعی دارد با در دست گرفتن کنترل اوضاع این کشور، مقاصد و اهداف خود را محقق کند.

هم‌ اکنون لیبی تحت اداره دو قدرت است. یکی پارلمان طُبرُق در شرق لیبی و دیگری دولت وفاق ملی در طرابلس (پایتخت) در غرب این کشور که به ترتیب، نیروهای شرق تحت حمایت عربستان، مصر، امارات، فرانسه و روسیه هستند و خلیفه حفتر فرماندهی آنان را بر عهده دارد و دولت در طرابلس در غرب لیبی، تحت حمایت ترکیه، قطر و ایتالیاست و سازمان ملل آن را به رسمیت می‌شناسد.