«عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق، حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد را «محکوم» کرد و خواستار تحقیق در این خصوص شد. 

اخبار بین الملل- به گزارش دفتر نخست‌وزیری عراق، عبدالمهدی گفته که «هدف گرفتن سفارت آمریکا و اینکه یک هیأت دیپلماتیک در خاک عراق هدف قرار بگیرد، جنایت است».

عبدالمهدی همچنین از فرماندهی عملیات بغداد در ارتش عراق خواسته که در خصوص این حمله تحقیقاتش را آغاز و عاملان آن را شناسایی کند و تحت پیگرد قرار بدهد. 

دوشنبه شب (دیشب ۳۰ دی) منابع خبری از برخورد چند موشک کاتیوشا به «منطقه سبز» و در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد خبر دادند. خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی خبر داد که دست کم دو راکت و اسکای نیوز عربی گزارش کرد که سه موشک به نزدیکی سفارت اصابت کرده است.

طبق گزارش‌ها، این حمله که عامل یا عاملان آن هنوز مشخص نشده، تلفات یا خساراتی به همراه نداشته است.

طی هفته‌های اخیر منطقه سبز بغداد شاهد حملات راکتی متعدد و مشابهی بوده است. در حالی که برخی طرف‌ها، گروه‌های مقاومت عراق را در این خصوص متهم می‌کنند، «جواد الطلبیاوی» از فرماندهان «عصائب اهل الحق» پیشتر اعلام کرده است که هیچ کدام از گروه‌های «الحشد الشعبی» ارتباطی با حملات راکتی به منطقه سبز بغداد ندارند و آنها از زمان شهادت فرماندهان «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» هیچ عملیات یا فعالیت نظامی نداشته‌اند.