به گزارش افکارنیوز،

بگیر و ببندها در ترکیه بعد از کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ همچنان ادامه دارد و امروز سه شنبه رسانه‌های این کشور از بازداشت ۵۲ مظنون به همکاری با سازمان «فتح‌الله گولن» خبر دادند.

اخبار بین المللنیروهای امنیتی ترکیه امروز ۵۲ مظنون به همکاری با سازمان گولن را بازداشت کردند؛ سازمانی که آنکارا آن را تروریستی و عامل کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ می‌داند.

دفاتر دادستانی کل در استان‌های آدانا، آنتالیا و بالیکسیر دستور بازداشت این ۵۲ مظنون را صادر کرده بودند؛ مظنونانی که در بین آنها تعدادی از مقام‌ها و ماموران دولتی هم حضور دارند.

به گفته مقام‌های ترکیه‌، سازمان گولن و فتح‌الله گولن سرکرده آن که در تبعیدی خودخواسته در آمریکا حضور دارد، عامل کودتای نافرجام جولای ۲۰۱۶ بوده است؛ کودتایی که طبق آمارهای رسمی در آن ۲۵۱ نفر کشته و حدود ۲۲۰۰ تن زخمی شدند.

دولت و مقام‌های ترکیه بارها از آمریکا استرداد گولن را خواستار شده‌اند اما واشنگتن به درخواست‌های مکرر آنکارا بی‌توجهی کرده است.

از سوی دیگر رسانه‌های ترکیه خبر دادند، نیروهای امنیتی همچنین طی یک عملیات در چهار استان، ۲۱ نفر را به ظن همکاری با گروه «پ‌.‌ک‌.ک» بازداشت کردند.

طبق گزارش  روزنامه «دیلی صاباح»، عملیات دستگیری این مظنونان در چهار استان ازمیر، اسکی‌شهر، قونیه و ماردین انجام شده است.