به گزارش افکارنیوز،

«شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان ضمن انتقاد از بی توجهی آمریکا به مساله کشمیر گفت: اگر آمریکا همچنان سکوت کند این مشکل حل نخواهد شد.

اخبار بین الملل - وی تصریح کرد: تمام کشورهای جهان شاهد این هستند که از 5 اوت 2019 به بعد در کشمیر حکومت نظامی برقرار شده و حدود 9 میلیون کشمیری توسط نظامیان هندی در خانه های خود زندانی شده اند.

قریشی گفت: نمایندگان آمریکا هم تحت فشار مردم این کشور هستند زیرا آنها می دانند که در کشمیر چه می گذرد و مردم این منطقه تحت ظلم آشکار هستند.

وزیر خارجه پاکستان افزود: تاکنون نمایندگان آمریکایی دو بار به موضوع کشمیر پرداخته و آن را کاملا مورد ارزیابی قرار داده اند.

قریشی اضافه کرد: موضوع کشمیر در پارلمان اروپا نیز مطرح شده و نمایندگان پارلمان اروپا نیز به لزوم حل این مشکل تاریخی تاکید کرده اند.

معاون حزب تحریک انصاف گفت: از 25 ژانویه پویش دیگری در سراسر جهان آغاز می شود تا موضوع کشمیر بیشتر به مردم معرفی شود وهمه کشورهای جهان در جریان آن قرار بگیرند.

وی تاکید کرد: به دلیل نفوذی که دولت آمریکا در هند دارد این کشور می تواند در حل بحران کشمیر نقش موثری داشته باشد و امیدواریم که ترامپ این کار را انجام دهد.

گفتنی است مردم کشمیر از حدود 170 روز پیش توسط نظامیان هندی در خانه های خود حبس شده اند و دهلی نو با لغو خود مختاری کشمیر در تلاش است تا مسلمانان این منطقه را به اقلیت تبدیل کند.